Beecarbonize, Charles Games, Česká hra Beecarbonize vyšla na Steamu

Česká hra Beecarbonize vyšla na Steamu

Charles Games dál šíří svou bezplatnou klimatickou strategii o záchranu planety mezi hráče

Zdroj: Charles Games
Název: Beecarbonize Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 1. 3. 2023 Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 1. 3. 2023

České studio Charles Games, které je nejen u nás známo svými historickými hrami nejen se vzdělávacím přesahem jako například Attentat 1942 nebo Svoboda 1945: Liberation, letos opustilo historii a ve svém nejnovějším počinu se vývojáři rozhodli zabývat klimatem. Vzešla z toho „klimatická“ karetní strategie Beecarbonize, která se poprvé dostala mezi hráče 1. března na mobilech a PC prostřednictvím Google Pay, App Store a itch.io, a to zcela bezplatně. Dnešním dnem titul navíc dorazil i na Steam, rovněž zdarma.

Beecarbonize mělo na Steam původně dorazit už 31. července, nakonec ovšem došlo k lehkému zpoždění se schvalováním. Ve hře je hráčům svěřen osud planety, již se snaží zachránit a uchránit před negativními vlivy. Důležitou roli hrají moderní technologie, ekologie a ochrana přírody, společenské změny či modernizace průmyslu. To všechno má vliv na naši planetu a naší budoucnost, proto je důležité vše vyvážit a správně experimentovat. Čím více uhlíkových emisí, tím náročnějším událostem bude muset planeta čelit. Na hře vývojáři pracovali ve spolupráci s klimatickými experty organizace Člověk v tísni v rámci projektu 1Planet4all. Do záchrany se pustí hráči s 250 herními kartami, kromě toho hra na Steamu obsahuje i veškerá další již vydaná vylepšení a aktualizace. Součástí jsou i achievementy, globální statistiky a hardcore režim pro ty, kteří hledají pořádnou klimatickou výzvu.

„Od začátku bylo naším cílem zpracovat ve hře důležité téma, ale neobětovat naučnosti hratelnost. Právě proto jsou achievementy důležité, protože přidávají na znovuhratelnosti a zároveň ponoukají hráče a hráčky k tomu, aby zkoušeli nové cesty ven z klimatické krize,“ řekla designérka a programátorka Alex Petrova a dodala, že kvůli tomu vznikl i hardcore režim, aby měli hráči možnost srovnávání mezi sebou. Hra už před vydáním na Steamu zaznamenala značný ohlas, a to nejen v podobě více než 80 tisíc stažení na mobilních zařízeních. Podle ředitele Charles Games a designéra Lukáše Kolka jde o důkaz, že je o podobné hry se společenským přesahem zájem: „Beecarbonize využívá unikátní schopnosti her simulovat skutečné – v tomto případě ekosystémové – děje a procesy.“ Navíc se mohou pochlubit nominacemi na festivalu BIG Festival, GEE! Learning Games Award, Games For Change (v kategorii za nejlepší hratelnost) a Apple Design Awards.

U příležitosti dnešního vydání vývojáři a vývojářky pořádají i komentovaný stream přímo na Steamu, kde zájemce a diváky vezmou do zákulisí vývoje a proberou designové výzvy či všechno další, co bude hráče zajímat. Stream začne už v 16:30 a přítomni budou Ondřej Paška, Alex Petrova a Ondřej Trhoň.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru