1428: Shadows over Silesia, KUBI Games, Česká adventura 1428: Shadows over Silesia byla odložena

Česká adventura 1428: Shadows over Silesia byla odložena

Do husitského tažení ve Slezsku se zapojíme o něco později, některé věci je potřeba doladit

Zdroj: KUBI Games
16. 8. 2022
Název: 1428: Shadows over Silesia Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 4. 10. 2022

Temná akční adventura 1428: Shadows over Silesia hlásí mírné zpoždění, které naštěstí oddálí vydání hry jen o měsíc. Důvodem tohoto drobného odkladu je podle jednočlenného studia KUBI Games zastoupeného vývojářem Petrem Kubíčkem obsah navíc. Hra se tak posouvá z původně plánovaného 6. září na 4. října 2022.

Podle Kubíčka nebylo nemožné stihnout původně plánované datum, ale obával by se možných chyb a nedodělků, které může se čtyřmi týdny práce navíc v klidu vyřešit. Jak ostatně sám k tomuto rozhodnutí poznamenal: „Některé věci je dobré neuspěchat. Záleží mi na tom, aby hra vyšla v co nejlepší možné kvalitě a těch několik týdnů navíc mi umožní ji pořádně vypucovat a doladit.“

Hra se totiž navíc rozrostla o další obsah, jimiž je minihra s kostkami (farkle), navíc dorazí i ve fyzické edici, ale samozřejmě je zde i nesmírně důležitý prvek přístupnosti, kterou nám zde důkladně představil a předvedl i Lukáš Hosnedl. „Když jsem se od ledna díky penězům z crowdfundingové kampaně vrhnul do vývoje naplno, podařilo se mi nejen dokončit většinu toho, co jsem si naplánoval, ale také přidat do hry řadu nových nápadů. Jsem na dobré cestě. Zbývá už jen několik malých krůčků, aby se to povedlo,“ dodává Kubíček.

Hra se kromě své grafické stylizace v podobě lowpoly nebo samotné přístupnosti může pochlubit i českým dabingem, na němž se podílela skupina Fénix ProDabing. 1428: Shadows over Silesia kombinuje skutečnou středověkou Evropu s fantasy prvky v podobě démonů, ďáblových stoupenců nebo různých bytostí zdejšího folklóru. Jak už název napovídá, příběh nás zanese do Slezska právě v roce 1428 během husitského tažení. Nakonec se však ukáže, že kacíři nejsou tím největším nebezpečím.

Hra nabízí dvě hlavní postavy, husitského hejtmana Hynka a johanitského rytíře Lothara, každý z nich přitom vidí svět trochu jinak. Důležitou součástí hry jsou samozřejmě i souboje, početné hádanky nebo stealth. Titul loni uspěl na Startovači a pakliže jste na hru přispěli určitou finanční částkou, mohli jste mít již předběžný přístup ke hře. Pokud ne, vydání plné hry 4. října koneckonců není příliš daleko.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru