CD Projekt reaguje na kritiku odkladu next-gen Zaklínače 3

Odklad prý nebude velký. Podle CEO společnosti stačí „nemnoho“ vývojářů, aby vše dokončili

Zdroj: CD Projekt RED
18. 4. 2022
Název hry: Zaklínač 3: Divoký hon Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 19. 5. 2015 Platformy: , , , , , Žánr:

Ještě před Velikonocemi informovali vývojáři z CD Projektu, že musí odložit slibovaný next-gen upgrade Zaklínače 3. Bez kontextu se zpráva jevila jako velmi znepokojivá a překvapivá, vzhledem k tomu, že se na vylepšení pro nové konzole i PC pracovalo už poměrně dlouho a vývoj už měl v těchto dnech finišovat. Náladě mezi fanoušky nepřispělo ani ono odložení na neurčito, které zpravidla věští další problémy a s přihlédnutím k tomu, jak reputaci společnosti uškodilo vydání Cyberpunku 2077, kritické komentáře se daly počítat na tisíce. Situace ale ve výsledku nemusí být tak vážná, jak se mohlo z krátkého prohlášení zdát, a i když vývojáři nepotvrdili domněnku, že je vše dáno nutností přesunout vývoj z petrohradské pobočky společnosti Saber Interactive, poskytli v rozpravě s investory (via PC Gamer) několik slov uklidnění.

„Díval jsem se na titulky zpráv, které se tu a tam objevily na internetu, a viděl jsem jeden, který mě opravdu zaujal,“ uvedl viceprezident Michał Nowakowski během zveřejňování finančních výsledků za rok 2021. Podle svých slov narážel na článek s titulkem: Zaklínač 3 je odložen na neurčito, což podle Nowakowského jednoduše nepopisuje realitu kolem chystaného vylepšení. „Objevilo se mnoho narážek, že upgrade uvedeme na trh třeba v červnu příštího roku nebo v nějakém podobné čase, ale tak tomu není,“ hájí svou společnost viceprezident a vysvětluje, že tím nejdůležitějším sdělením bylo převzetí vývoje do vlastních rukou. Právě z toho důvodu musí podle Nowakowského vývojáři vyhodnotit, jak na tom rozpracovaný upgrade je a teprve poté se bavit o novém termínu vydání. „Nikdo neříká, že od vydání nás teď dělí nějaká monumentální časová propast. To je vše, co mohu o Zaklínači 3 v next-gen verzi říct,“ dodal viceprezident CD Projektu.

Generální ředitel CD Projektu Adam Kiciński pak za sebe dodal, že na upgradu už není třeba udělat nijak závratné množství práce. „Nemnoho,“ odpověděl pak na otázku, kolik bude potřeba vývojářů na dokončení práce, kterou načal Saber Interactive a svůj odhad následně zkonkretizoval na přibližně 15členný tým. Samozřejmě bude do vývoje zapojeno i několik externích pracovníků, ale polští vývojáři se pouze snaží říct, že upgrade nepostihly žádné kolosální problémy a je ve výsledku klidně možné, že vydání může ve výsledku nabrat zpoždění pouze v rámci týdnů, nikoliv měsíců, natož celého roku. Ostatně i my chápeme celou záležitost spíše v souvislosti s aktuálním děním na Ukrajině a nemožností, případně i neochotou dále spolupracovat s týmem sídlícím v Rusku. Jak už jsme ale uvedli výše, tuto skutečnost CD Projekt nekomentoval a tudíž i nadále zůstává pouze kvalifikovaným odhadem, co se s upgradem ve skutečnosti stalo.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru