Resident Evil 9, Capcom, Capcom potvrzuje vývoj dalšího Resident Evilu

Capcom potvrzuje vývoj dalšího Resident Evilu

Vývoj povede game director sedmého dílu Koši Nakaniši. Detaily zatím nepřidal

Zdroj: Capcom
2. 7. 2024
Název: Resident Evil 9 Vydavatel: Žánr: ,

Capcom uspořádal v noci na dnešek svou letní prezentaci, na které ukázal záběry z remasteru Dead Risingu, oznámil a vydal demoverzi Kunitsu-Gami: Path of the Goddess a promluvil také o sérii Resident Evil. Hlavní část této části prezentace se věnovala vydání hry Resident Evil 7 na Macu a iOSu, nakonec ale game director hry Koši Nakaniši potvrdil, o čem si už fanoušci série šuškají delší dobu. Ano, Capcom pracuje na dalším dílu série a právě Nakaniši jeho vývoj vede.

Pokud bychom se měli krátce zastavit u mobilní verze sedmého dílu Resident Evilu, mobilní port má přepracované dotykové ovládání, funkci automatického míření i střílení, s dotykovým ovládáním je kompatibilní i inventář a hráči si mohou hru nejdříve vyzkoušet, a teprve po dohrání úvodní bezplatné části se rozhodnout, zda chtějí zaplatit za celou hru. Stále ovšem platí, že pokud si chcete zahrát na iPhonu, lze tak po stažení více než 30 GB pouze na iPhonu 15 Pro a iPhonu 15 Pro Max. V případě Macu se pak omezení vztahuje na počítače s procesorem M1 a lepším, takže i v tomto případě určitě mnoho případných zájemců narazí na limit. Co se týče cenovky, Resi 7 vás na iPhonu bude stát 479 korun a verze pro Mac přijde na 1049 korun.

Pojďme ale k tomu, co je důležité pro budoucnost série. Nakaniši potvrdil, že přímo pod jeho rukama vzniká další plnohodnotný díl, který naváže na Resident Evil Village z rokou 2021. „Bylo nesmírně obtížně přijít na to, co dělat po Resident Evilu 7, ale přišel jsem na to a upřímně mi to přijde jako zásadní [posun],“ uvedl Nakaniši. Bohužel ale vzápětí uvedl, že v tuto chvíli nemůže sdílet žádné detaily, ale samozřejmě se těší, až Capcom bude moci něco odtajnit.

Uvidíme tedy, zda se skutečné informace střetnou s množství spekulací, o kterých jsme psali i na Vortexu. Podle renomovaného insidera se má devátý díl série odehrávat na ostrově v jihovýchodní Asii, konkrétně v lokaci inspirované Singapurem. Připomenout můžeme také podivný květnový únik z obchodu Play Asia, který už přidal k devátému dílu podtitul – Revenant Shadows – a doplnil zápis v databázi také obrázkem. Zatím ale stále nevíme, zda šlo o skutečný únik, nebo si někdo jen pohrál s komunitou.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru