Bulánci, SleepTeam, Bulánci 2 dorazí do předběžného přístupu v listopadu

Bulánci 2 dorazí do předběžného přístupu v listopadu

Zahrajete si na třech mapách. Součástí má být i multiplayer nebo bulánčí encyklopedie

Zdroj: SleepTeam
6. 9. 2022
Název: Bulánci Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 21. 9. 2023

Po dalších čtyřech měsících vývoje se vývojáři z českého studia SleepTeam hlásí s dalšími důležitými novinkami o druhém dílu hry Bulánci. Zatímco v květnu jsme se mohli podívat na první záběry z vlastního hraní, dnes jsme se dozvěděli, kdy si budeme moci hru konečně vyzkoušet. Předběžný přístup, který vývojáři avizovali už dříve, bude zahájen 14. listopadu, kdy na Steamu proběhne další Československý herní týden, který se vývojářům jeví jako velmi příhodný. „Pro fanoušky, kteří nás podpořili na Startovači, se snažíme vyjednat přístup přibližně o 2 týdny dříve,“ dodávají pak vývojáři ve svém prohlášení na sociálních sítích. Obratem ale doplňují, že připravit 7000 klíčů není prý standardní požadavek, a tak nemohou momentálně nic napevno slíbit.

Co se týče obsahu, tam už jsou vývojáři konkrétnější a v několika odstavcích lákají na poměrně šťavnatou porci. V první řadě to jsou mapy, na nichž se bude předběžný přístup hrát. V tomto ohledu vsadili lidé ze SleepTeamu na klasiku, takže se můžete těšit na Pohádku, Továrnu a Disco, samozřejmě ve značně přepracovaných a rozšířených verzích, vhodných pro hraní několika módů v rozdílném počtu hráčů. „V první fázi jsme se zaměřili na pamětníky původní hry a chceme jim dopřát notnou dávku nostalgie,“ říkají autoři hry konkrétně. Dodávají, že hra bude později obsahovat také editor map, který ale na startu předběžného přístupu zahrnutý nebude.

Nejasně se to má v tuto chvíli také s multiplayerem, který je vrcholem zábavy Bulánků, ale vývojáři zatím nemají jasno, jestli jej stihnou na zmíněného 14. listopadu. „Nejvíce času nás stojí práce na multiplayeru, protože hra musí dobře reagovat i s pomalejším připojením, což je trochu technický oříšek,“ omlouvají se vývojáři ale doplňují, že dělají maximum, aby vše stihli. „Primární je pro nás dokončení early accessu, současně s tím ale probíhají práce i na dalších levelech,“ vysvětluje SleepTeam. Jako příklad pak uvádí assety k úrovni Pokojíček, kde se má nacházet celá řada hraček s tím, že velkou část z nich budou moci hráči zlikvidovat a na některé si pro změnu budou muset dávat větší pozor.

Zajímavě zní také příslib o herní encyklopedii – tedy Bulánčí historii – která bude rovněž součástí předběžného přístupu a kde se dozvíte víc o světě naštvaných polštářků a jejich hlavních aktérech. Z krátkých videí a popisků se dozvíme víc, jak to všechno začalo, a budeme si moci projít důležité momenty bulánčích dějin. „Aktuálně finalizujeme video legendárního vojevůdce Kuchlíka, který se proslavil ve válce Severu proti Severovýchodu,“ doplňují vtipně vývojáři. A v závěru nezapomínají ani na poezii, která se prezentuje v samostatných videích na oficiálním kanále na YouTube. Poslední ze zveřejněných básní byl Hrdobec v podání Tomáše Hanáka a jeho přednes v kombinaci s textem si opravdu nemůžete nechat ujít.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru