Bulánci 2.0 se chlubí prvními gameplay záběry

Kdy bude early access, jak je to s odměnami a kdo hru dabuje? Vývojáři odhalují další detaily

Zdroj: SleepTeam
2. 5. 2022
Název: Bulánci Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr:

Vývojáři z českého studia SleepTeam se v průběhu pondělí pochlubili prvními záběry z hraní druhého dílu akce Bulánci, které představují přepracovanou grafiku, ale také zachování oblíbeného stylu, včetně chování zbraní nebo efektů při usnutí zasažených bulánků. Společně s krátkým videem pak vývojáři poskytli nové informace o vývoji, v nichž zmiňují například předběžný přístup a vrací se k některým slibům z crowdfundingové kampaně, která proběhla na Startovači a vývojáři v ní vybrali přes 7 milionů korun.

První gameplay ukázka toho, pravda, neukazuje příliš, pokud však patříte k příznivcům prvního dílu, pohled na mapu původně pojmenovanou Na dobrou noc – nyní Pohádka – ve vás musí aktivovat záplavu nostalgie. Ústřední domeček se střechou připomínající muchomůrku je na svém místě, vše je ale přirozeně mnohem detailnější, včetně trávy, která na jednotlivé bulánky pěkně reaguje a podtrhuje celkový posun grafiky. Samozřejmě nechybí obligátní zbraně, jako je pistole nebo brokovnice s velmi podobným rozptylem, což je jen další z mnoha bodů, které podle dosavadních reakcí fanoušci očekávají a vývojáři zřejmě nevidí důvod, proč úspěšnou formuli nezopakovat. Nutno ale podotknout, že mapa je větší a má trochu jiné rozvržení díky řece a dalším překážkám, které nepochybně vstoupí do hratelnosti i celkového zážitku.

Co se týče aktuálního stavu vývoje, vývojáři zmiňují zejména onen předběžný přístup, který sice nabírá navzdory původnímu plánu zpoždění, ale hráči by se jej měli dočkat už v průběhu léta. „Sami se nemůžeme dočkat, až hra vyjde, ale uvědomujeme si, že očekávání jsou velká, a proto nechceme nic uspěchat,“ říkají zástupci SleepTeamu. Dodávají, že se těší také na zpětnou vazbu, protože to bude vůbec poprvé, kdy se do jejich hry bude moci pustit širší veřejnost z řad podporovatelů, kteří přispěli na Startovači alespoň 600 korunami. Patříte-li mezi ně, těšit se můžete na multiplayer, který bude zastoupen jak ve své lokální, tak online variantě, a to až pro 8 hráčů. Na druhou stranu nečekejte kampaň, kterou se vývojáři rozhodli přidat až do plné hry. Jde o poměrně obvyklý postup, stále ovšem platí, že se na kampani pracuje, mají hotový příběh a jsou si jistí, že hráče dobře pobaví. „Už jen proto, že nabídne řadu herních módů, které v multiplayeru nebudou,“ říkají vývojáři a právě takový přístup by skutečně mohl namísto opakování stále stejných postupů dobře zafungovat.

V rámci kampaně na Startovači ale SleepTeam neslíbil pouze early access – součástí odměn byla i karetní hra Bulánci – speciální jednotky, která se však nerodila snadno. „Stejně jako ostatní odměny, i karetní hra se ukázala být větším oříškem, než jsme si původně mysleli. Koncept, který jsme měli hotový už v květnu 2021 při zahájení kampaně na Startovači, jsme nechali testovat zkušené hráčské skupiny a ukázalo se, že je oproti počítačové hře příliš složitý,“ vysvětlují vývojáři ale obratem přidávají trochu slov na uklidněnou. Hra je od poloviny letošního dubna hotová, momentálně probíhá její fyzická výroba a v řádech týdnů by už měla být k dispozici všem zájemcům. Tedy nejen těm, kdo si ji pomocí příhozu v příslušné výši zajistili v kampani, ale také těm, kdo by si ji chtěli koupit v obchodě.

Pokud se ptáte na další odměny, vývojáři už naznačili, že jejich množství v kombinaci s obrovským zájmem o hru trochu podcenili a trvalo delší dobu, než pro více než 8500 podporovatelů připravili všechny polštáře, cínové figurky, onu karetní hru, trička, dorty, ale také sbírku bulánčí poezie. Nyní ovšem platí, že většina odměn už našla své majitele a kromě karet už zbývá rozeslat jen cínové figurky. Vývojáři si navíc našli prostor k tomu, aby se dohodli na spolupráci s hercem Tomášem Hanákem, který je pozval do své restaurace a odrecitoval jim hned sedm básní z připravované sbírky, aby následně ještě jednu – vlastní – přidal. „Je to prostě skvělý člověk a spolupráci s ním si vyloženě užíváme,“ dodávají vývojáři a radost mají i z ostatních dabérů, kteří propůjčují hře svůj hlas. Český dabing se natáčí ve studiu Soundsquare a podle dostupného deníčku se jej vedle podporovatelů z řad fanoušků zúčastnili například Filip Kraucher, Petr Žalud nebo Oldřich Štěrba.

Podle SleepTeamu teď ve studiu panuje mírně nervózní atmosféra, která přišla s kampaní na Startovači. Vývojáři si podle svých slov uvědomují zodpovědnost a mají respekt k tomu, co hráčům slíbili. „Hráči dali jasně najevo, že hru chtějí a čekají, že bude skvělá. Uděláme pro to vše, co je v našich silách,“ slibují vývojáři a tvrdí, že tím nejzásadnějším budou ohlasy z předběžného přístupu. „Pokud budou ohlasy dobré, dost nás to uklidní a zbytek vývoje by mohl probíhat v klidnější atmosféře,“ uzavírají autoři Bulánků.

Nahlásit chybu v článku

22

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru