Omnibullet, Arbitrary Combination, Brzy vychází nová česká hra. Můžete zkusit demo

Brzy vychází nová česká hra. Můžete zkusit demo

Omnibullet se zrodil jako studentský projekt, ale přerostl v plnohodnotný logický titul

Zdroj: Arbitrary Combination
10. 2. 2024
Název: Omnibullet Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 19. 2. 2024

Máme pro vás další tip na demoverzi a současně český projekt, který už brzy vychází. Omnibullet je studentská hra, která kombinuje mechanismy logických titulů, automatizace a tower defense. Novinka vychází už 19. února a jak bylo řečeno, na Steamu najdete hratelné demo, které v rámci Steam Next Festu autoři aktualizovali o nové funkce a vylepšení.

Vydáme se do továrny na baterie, kde se ujímáme role architekta výrobních linek. Naším úkolem je poslední fáze produkce, tedy nabíjení. “To probíhá tak, že na výrobních pásech přijíždějí nenabité baterie a hráč do nich musí střílet speciální energetické kulky, které při zásahu baterie nabíjejí,” popisují autoři z týmu Arbitrary Combination.

Jako hudební doprovod slouží procedurálně generovaný soundtrack, o který se starají přímo postavené věže.

“Ke splnění svého úkolu má hráč k dispozici sedm nekonvenčních věží, z nichž jen jedna střílí. Ostatní věže vystřelené kulky různě modifikují: mění směr jejich letu, energizují je, rozdělují, spojují nebo recyklují,” lákají vývojáři. Budeme vytvářet komplexní systémy a mechanismy kombinováním věží a řešit různorodé problémy.

Jednou ze zajímavosti je, že jako hudební doprovod slouží procedurálně generovaný soundtrack, o který se starají přímo postavené věže. Za něj byli autoři na loňském GDS oceněni hlavní cenou v kategorii audio. Omnibullet je dílem trojice absolventů oboru Vývoj počítačových her na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity. Na hře začali pracovat už před více než třemi lety a původně šlo o semestrální projekt. Pozitivní ohlas je ale přesvědčil, aby s vývojem pokračovali. Dílčí verze postupně prezentovali a testovali na herních akcích Gamer Pie, Game Access, GDS nebo i CEEGS v estonském Tallinnu.

Omnibullet láká na českou lokalizaci a prodávat se má za 10 dolarů. Zmíněná demoverze nabízí prvních 12 z celkem 48 úrovní. Jak už bylo řečeno, jedná se o aktualizovanou verzi, která v rámci Steam Next Festu nově přinesla třeba skóre a žebříčky, češtinu, nové uživatelské rozhraní, přepracované tutoriály nebo drobná grafická vylepšení. Plná verze by pak měla hráče podle autorů zabavit na víc než 40 hodin a míří jen na Windows.

Omnibullet má kromě stránky na Steamu také oficiální web, profil na itch.io, Twitteru, Instagramu nebo Discordu. Začíst se můžete také do vývojářských deníčků. Ve vidcastu #277 jsme vám přinesli rozhovor s autory.

Nezapomeňte, že na Steamu můžete vyzkoušet rovněž logickou hru Petra Kubíčka Kubikon 3D, o které jsme psali nedávno.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru