Kubikon 3D, KUBI Games, Zkuste si novou českou hru Kubikon 3D

Zkuste si novou českou hru Kubikon 3D

Autor 1428: Shadows over Silesia vydal demoverzi své logické novinky

Zdroj: KUBI Games
27. 1. 2024
Název: Kubikon 3D Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 23. 5. 2024

Novou českou logickou hru Kubikon 3D od Petra Kubíčka už jsme vám na Vortexu představovali. Poprvé jsme o ní psali loni v prosinci s tím, že se jedná o menší titul s prvky Tetrisu, Arkanoidu, Sokobanu a dalších klasických titulů, jak novinku popisoval sám autor. Teď máme pro vás čerstvé informace a pokud vám tenhle titul padl do oka, měly by vám udělat radost.

V první řadě se můžeme podívat, jak Kubikon 3D vypadá v pohybu, zatímco posledně jsme měli k dispozici jen pár screenshotů. “Umíte se představit, že nebylo vůbec lehké udělat zajímavý trailer na takovou malou hříčku, ale pokusil jsem se z toho hravým způsobem vytěžit maximum,” říká otevřeně Petr Kubíček. S humorem sobě vlastním tohle dilema Petr vyřešil skvěle, pokud smím sdílet svůj názor. Vedle humoru si užijeme víc než minutu ze hry, ale co když vám to nestačí a chcete víc?

„Ambice dostat se k lepším hodnocením a umístěním v žebříčku mění relaxační hru v adrenalinový závod proti času.“

Snadná pomoc. Už závěr upoutávky upozorňuje na druhou velkou novinku, a sice hratelnou demoverzi. K dispozici je na Steamu. Pokud jde o náplň, tu autor popisuje následovně. “Za jednoduchým konceptem – posouvání kostek na plošiny shodné barvy – se může skrývat nečekaná zábava a výzva. Ambice dostat se k lepším hodnocením a umístěním v žebříčku mění relaxační hru v adrenalinový závod proti času, kde se každý tah a sekunda počítá,” říká Petr.

“Pro kreativní hráče je připraven editor úrovní, který umožňuje vytvářet a sdílet s ostatními vlastní výtvory. Tento nástroj slibuje nekonečné hodiny zábavy a možnost nechat vyřádit svou kreativitu,” láká talentovaný vývojář. Demo sice mělo být oficiálně představeno v rámci Steam Next Festu až 5. února, ale zahrát si ho můžete již nyní. Petr láká, že jeho koncept může být překvapivě návykový.

Už dříve sliboval, že hratelnost má být nostalgicky známá, ale současně osvěžujícím způsobem unikátní. Pokud jde o plnou verzi, ta je plánovaná na druhé čtvrtletí letošního roku. K dispozici bude na Steamu, Epic Games Storu i GOGu. V tuto chvíli Kubikon 3D míří jen na Windows a láká na desítky úrovní. Hra má také oficiální web a její vývojář aktivní je i na Twitteru, Facebooku, Discordu i YouTube.

Petr Kubíček je autorem hry 1428: Shadows over Silesia, která vyšla pod hlavičkou jeho jednočlenného studia KUBI Games. V této souvislosti se sluší připomenout, že Petr v prosinci oznámil rovněž DLC pro Silesii. Zatím nás napíná, co se jeho obsahu týče. Víc podrobností o rozšíření ale slibuje prozradit ještě letos. “Pro DLC jsem se rozhodl hlavně z toho důvodu, abych podpořil základní hru. Doufám, že by mohlo přinést tolik potřebnou pozornost hráčů a podpořit prodeje,” uvedl loni Petr pro Vortex.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru