Fatal Fury: City of the Wolves, SNK, Bojovka Fatal Fury se vrací po více než 20 letech

Bojovka Fatal Fury se vrací po více než 20 letech

Zřejmě půjde o pokračování poslední hry, teaser místo Terryho ukázal Rocka Howarda

Zdroj: SNK Corporation
Název: Fatal Fury: City of the Wolves Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Na turnaji EVO 2022, který je vysloveným rájem pro bojovky, se mluvilo o Street Fighteru 6, Tekkenu 8 a nyní přichází ke slovu tak trochu jiný návrat. Navíc po značně dlouhé době. O slovo se totiž hlásí nová hra ze série Fatal Fury, jejíž poslední díl vyšel v roce 1999, tedy před neuvěřitelnými 23 lety. Dle skouposti dostupných informací se dá ovšem soudit, že vývoj ještě pár let zabere, ale na druhou stranu, co je pár let oproti více než dvěma dekádám čekání na pokračování?!

Nová hra zatím nemá oficiální název, je však v tuto chvíli značena jako Fatal Fury / Garou, což naznačuje spojitost právě s poslední vydanou hrou, jíž bylo Garou: Mark of the Wolves. Ta původně vyšla na Neo Geo (tedy systém tehdejšího i současného vydavatele SNK), později vyšla jako Fatal Fury: Mark of the Wolves pro Dreamcast a postupně i pro další zařízení. Mark of the Wolves přitom byla již devátá hra v sérii, která odstartovala v roce 1991 hrou Fatal Fury: King of Fighters a představila jednoho z ikonických bojovníků Terryho Bogarda, jenž se stal „zástupcem“ společnosti SNK v dalších hrách a crossoverech (například King of Fighters), případně v propagačních materiálech. Ačkoli se dlouhé roky neobjevil v žádné své vlastní hře, kromě bojovkových crossoverů, v nichž byl v průběhu let pravidelným hostem, můžou ho hráči znát i ze Super Smash Bros. Ultimate nebo Fall Guys.

Teaser toho ovšem mnoho neříká, sestává se pouze z jednoho artworku a několika pohledů na něj a doprovodných komentářů. V popředí nicméně není Terry Bogard, nýbrž Rock Howard, který byl poprvé představen v díle Fatal Fury 3: Road to the Final Victory a jako hratelná postava byl shodou okolností k dispozici v poslední hře Fatal Fury: Mark of the Wolves. I to naznačuje, že se bude jednat o pokračování, jelikož v poslední hře Terry v podstatě přenechal své místo hlavní postavy Rockovi. V pozadí jsou ovšem k vidění ještě dvě siluety, jimiž by měli být Billy Kane, který se poprvé objevil v prvním díle Fatal Fury: King of Fighters, a Kain R. Heinlein, jenž byl finálním bossem ve hře Mark of the Wolves.

Zajímavým detailem je ovšem podpis umělkyně a dlouholeté spolupracovnice SNK Aki Senno v komunitě přezdívané Tonko, jež se kromě jiných her vydavatele rovněž podílela právě i na Mark of the Wolves. Řadu fanoušků určitě její přítomnost u dalšího dílu a zvláště po tolika letech potěší. V tuto chvíli nicméně nejsou známy žádné další informace, ať už jde o platformy, příběh, postavy nebo vydání. Fatal Fury / Garou má však znamenat nový zlom v historii bojových her a fanoušci se prý mají na co těšit.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru