The Elder Scrolls: Castles, Bethesda Softworks, Bethesda se oficiálně přihlásila k The Elder Scrolls: Castles

Bethesda se oficiálně přihlásila k The Elder Scrolls: Castles

Několik měsíců známý projekt kopírující koncept Fallout Shelter ale zatím není dostupný všem

Zdroj: Bethesda
18. 1. 2024

Už na konci loňského září jsme vás informovali o nové hře ze série The Elder Scrolls. Šlo o mobilní TES: Castles, který si vzal za cíl přinést hráčům podobný zážitek jako hra Fallout Shelter, ovšem s tím rozdílem, že namísto obligátního Vaultu budete ve fantasy kulisách spravovat středověký hrad. Jenže ačkoliv se už loni začala objevovat první videa ze hry od lidí, kteří měli to štěstí a nacházeli se v regionu či zemi vybrané pro soft-launch, Bethesda se k titulu nehlásila a oficiálně jej neposvětila tiskovou zprávou či letmou zmínkou. Situace se mění až v těchto dnech, kdy došlo k formálnímu oznámení hry, které je však ve výsledku stále ještě poměrně skoupé na informace a zpráva nepřináší ani takové detaily, které jsme mohli načerpat loni.

„S nadšením můžeme konečně sdílet informace o The Elder Scrolls: Castles, nší nové mobilní hře od týmu, který stojí za Fallout Shelter,“ uvádí Bethesda na sociálních sítích. Dále potvrzuje, že se na hře usilovně pracovalo několik uplynulých let, ale že ještě bude nějaký čas trvat, než si zahrají všichni. V tuto chvíli by měla být hra dostupná pouze na Filipínách s tím, že se v nadcházejících měsících rozšíří do světa. Bethesda pak v příspěvku jen vágně představuje hru a nad rámec budování hradu mluví také o obyvatelích či vládcích, jejich neustálé změně a nezastavitelných kolech času. „Soft-launch je jedním z prvních kroků, jak obdržet zpětnou vazbu a učinit změny před tím, než bude hra dostupná celosvětově,“ uzavírají pak vývojáři.

Zvou nicméně na oficiální stránky, které momentálně zahrnují jen známý artwork a odkazy na App Store, resp. Google Play. Dostupná je už nicméně i stránka podpory, z níž lze vyčíst například to, že pro hraní potřbujete mít Android verze 10 a zařízení odpovídající telefonu Pixel 2, resp. iOS 13 a telefon alespoň o výkonu iPhone 8. A co se týče jazyků, hra podporuje angličtinu, francouzštinu, italštinu, němčinu a španělštinu. Nic dalšího, samozřejmě nad rámec videí a obrázků přímo ze hry, které jsme přinesli minulý rok, v tuto chvíli známo není.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru