The Elder Scrolls: Castles, Bethesda Softworks, Bethesda v tichosti vydala nové The Elder Scrolls

Bethesda v tichosti vydala nové The Elder Scrolls

TES: Castles připomíná Fallout Shelter. Budujte svůj hrad, království i dynastii, lákají autoři

Zdroj: Bethesda
29. 9. 2023

Pokud se řadíte k fanouškům série The Elder Scrolls a zabolí vás pokaždé, když si uvědomíte, že vydání šestého dílu je ještě roky vzdálené, máme pro vás potenciálně velmi zajímavou zprávu. Vývojáři z Bethesdy totiž v tichosti uvedli do programu předběžného přístupu úplně novou hru vycházející z této značky – The Elder Scrolls: Castles – která na první i druhý pohled velmi připomíná Fallout Shelter. Jak už jste tedy zřejmě pochopili, minimálně prozatím se jedná o mobilní titul, který je navíc, patrně v době early accessu, dostupný pouze na Androidu. Pokud se však do jeho hraní pustíte, čeká vás správa vlastního hradu, potažmo celého království a hlavně vlastní dynastie v průběhu mnoha let.

Na vydání bez větších fanfár upozornil například magazín Polygon, který odkazuje na příslušnou stránku uvnitř obchodu Google Play. Z něho je patrné, že byl produkt aktualizován 27. září a můžete se zde podívat na první obrázky. V popisu se vývojáři samozřejmě nijak nevyhýbají naznačenému využití konceptu Fallout Shelter – hru naopak přímo zmiňují – a zdá se, že na hráče čeká i obdobný zážitek. Kromě budování a správy hradu, rozděleného do jednotlivých místností, chodeb a spojovacích segmentů, nabízí The Elder Scrolls: Castles také bitvy s tradičními nepřáteli známými z velkých dílů série. Vývojáři mluví o tom, že na hráče čekají epické questy, kromě nich také nutnost rozhodovat o osudu vlastního království a rovněž sledovat, jak přichází a odchází jednotliví držitelé trůnu. Na jak dlouhé ploše se jedna hra rozprostře, však zatím z popisu není zjevné.

Na internetu se už nicméně začínají objevovat první videa se záběry z vlastního hraní. Podle nich má Castles příjemně detailní grafické zpracování, padnoucí hudbu a mnoho odkazů na The Elder Scrolls, jak se dalo očekávat. Rasy, místa, názvy předmětů či kouzel, tohle všechno drží basu a mohlo by při vhodné konstelaci nárazově zaujmout mnoho lidí, jako tomu bylo u Fallout Shelter. Polygon rovněž upozornil na to, že z uniklých dokumentů, které byly použity během soudního řízení ohledně akvizice Activisionu ze strany Microsoftu, unikla kódová označení tří vznikajících mobilních titulů, z nichž právě projekt Whirlwind může být The Elder Scrolls: Castles. Snad se tedy Bethesda k titulu otevřeněji přihlásí a přinese detaily i stran toho, kdy bude hra dostupná v plné verzi, případně na jaké další platformy zamíří.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru