Starfield, Bethesda Softworks, Bethesda objasňuje situaci s fyzickými kopiemi Starfieldu

Bethesda objasňuje situaci s fyzickými kopiemi Starfieldu

Odpověď podpory byla chybná, fyzické disky nakonec existují a standardní edice je obsahuje

Zdroj: Bethesda
28. 6. 2023
Název: Starfield Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 6. 9. 2023

V posledních dnech zavládlo zmatení mezi hráči, kteří vyhlíží vesmírný epos Starfield od Bethesdy. Na vině byl jeden z tweetů pocházejících z oficiálního účtu podpory studia. Reakce na dotaz jednoho z hráčů v souvislosti s fyzickými kopiemi, konkrétně pak přítomností disku ve standardní verzi pro Xbox Series, vyvolala rozruch. „Všechny fyzické edice obsahují kód pro zvolenou platformu. Žádné fyzické disky nejsou,“ stálo v odpovědi. Tento tweet byl však později smazán, což vedlo k dalšímu zmatení a několika dnům různých protichůdných dohadů. Bethesda ale konečně spekulace zastavila a situaci uvedla na pravou míru.

Zdroj: Eurogamer / Twitter

Už delší dobu se vědělo, že edice Constellation bude skutečně obsahovat pouze kód ke stažení, budoucí vlastníci standardních verzí ve fyzické podobě s něčím takovým ovšem nepočítali, alespoň ne u verze pro Xbox. Společnost Bethesda nejprve aktualizovala stránku s předobjednávkami, která nakonec naznačovala, že disky přece jen existují, což později potvrdila například i na dotaz magazínu Eurogamer. Současné informace by již měly být správné, a proto můžeme s jistotou říct, jak se to s disky vlastně má. Fyzické kopie standardní edice Starfieldu ve verzi pro Xbox Series budou obsahovat disk se hrou, ovšem co se týče verze pro PC, ta skutečně nabídne jen kód ke stažení. Nutno však říct, že v posledních letech nejde o žádnou novinku, jelikož se s tímto postupem v souvislosti s hraním na PC setkáváme stále častěji.

Starfield každopádně vyjde 6. září na Xbox Series a PC. O hře se navíc diskutuje i v rámci slyšení ve sporu FTC a Microsoftu díky čemuž jsme se dozvěděli, že se mohlo původně naopak jednat o exkluzivitu pro PlayStation, jak se můžete dočíst v příslušném článku. Více informací o hře samotné pak jako vždy naleznete v našem archivu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru