Babylon’s Fall hlásí konec jen půl roku po vydání

Ještě dnes se hra za 70 eur přestane prodávat. Definitivně se její servery odmlčí v únoru

13. 9. 2022
Název hry: Babylon’s Fall Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 3. 3. 2022 Platformy: , , Žánr:

Tak tohle se zapíše mezi jedny z největších propadáků společností PlatinumGames a Square Enix. Akční RPG Babylon’s Fall vyšlo teprve letos v březnu a přijetí bylo velmi chladné. Teď vydavatel a jeho autoři oznámili, že ještě dnes se hra přestane prodávat (stojí mimochodem 70 eur) a na konci února 2023 pak přestane titul fakticky fungovat, protože je závislý na podpoře serverů, které se definitivně odmlčí.

Vývojáři poděkovali všem hráčům za jejich hraní a podporu, ale titul se zjevně nesetkal s dostatečným zájmem a nenaplnil očekávání. V důsledku toho také tým ruší plánované velké updaty. Druhá sezóna poběží do 29. listopadu a na ni naváže ta poslední. Studio se omluvilo své nevelké komunitě, že nejsou schopní hře zajistit budoucnost navzdory tomu, že od hráčů tým dostal spoustu tipů a zpětné vazby.

Po ujištění, že nevypnou servery, autoři vypnuli servery

V tuto chvíli je ještě hra v digitální verzi v prodeji, ale to se během dne změní. Z prodeje mají být staženy i krabicové verze. Dnes skončí také prodej herní měny Garaz. Po ukončení provozu serverů nebude hra přístupná. Aby se studio s hráči rozloučilo, slibuje až do ukončení služby pořádat různé in-game aktivity. To je ale jen slabá náplast na čerstvou ránu.

Babylon’s Fall vešel nechvalně ve známost tím, že ani bezprostředně po vydání titul skoro nikdo nehrál. Problémem byla zjevně i jeho cena. Ještě před pár měsíci přitom autoři ujišťovali hráče, že vypnutí serverů hře určitě nehrozí.

V naší recenzi Petr udělil titulu známku 3/10. To asi mluví samo za sebe. Na druhé straně musí člověk ocenit tu ironii názvu, který beztak někteří už dávno překřtili na Babylon’s Fail.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru