Avatar: Frontiers of Pandora, Ubisoft, Avatar: Frontiers of Pandora jde vstříc kooperaci

Avatar: Frontiers of Pandora jde vstříc kooperaci

Vývojáři potvrdili použití systému drop-in/drop-out. Postup hrou se počítá oběma hráčům

Zdroj: Ubisoft
10. 11. 2023
Název: Avatar: Frontiers of Pandora Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: , Datum vydání: 7. 12. 2023

Avatar: Frontiers of Pandora od vývojářů z Ubisoftu bude jednou z posledních velkých letošních her. S přihlédnutím k tomu, že vychází už za necelý měsíc, víme o titulu celou řadu informací včetně toho, že nabídne multiplayer. Vývojáři nicméně upřesnili některé detaily a prostřednictvím nejnovějšího vydání magazínu Game Informer (přes MP1ST) potvrzují, že jdou hraní v kooperaci vstříc, jak jen to jde. Podle vyjádření vývojářů byl Avatar od začátku designován tak, aby si jej užili dva hráči, došlo ale na jednu velmi podstatnou změnu v porovnání s Far Cry, která by měla hraní ještě zpříjemnit.

Jde o sdílení postupu hrou, které je ve Far Cry navázané jen na toho, kdo kooperaci hostuje, zatímco v Avatarovi se bude zapisovat oběma hráčům. Pokud se tedy rozpojí a budou chtít či muset pokračovat chvíli bez sebe, nebude už nutné z pozice připojeného hráče procházet již odehranými částmi znovu. Vývojáři nicméně upozornili, že pokud se k sobě připojí hráči, jejichž progres ve hře bude výrazně odlišný, hra kooperaci neumožní kvůli tomu, že by jeden z hráčů neměl jak v pozdější fázi navázat. Potvrzen pak byl systém drop-in/drop-off, kdy by nemělo nic bránit v tom, instantně se připojit, kousek odehrát, a pak se zase rozloučit.

Není však v tuto chvíli jasné, jak bude vyřešeno držení hráčů u sebe. Pokud bychom měli opět jako příklad použití Far Cry, hráči se od sebe příliš vzdálit nemohli. Když se o to pokusili, byli „magicky“ teleportováni k sobě, jako kdyby byli na neviditelném vodítku. The Division, další hra od Ubisoftu, která vsází na kooperaci, tento systém nemá, takže naděje, že se lidé z Massive umoudří a dají hráčům trochu volnosti, tu stále je. Co je ale příjemné, vývojáři potvrdili, že si hráči budou moci mezi sebou vyměňovat zbraně a výbavu, která by pak měla v inventářích zůstat i po rozpojení kooperace. Uvidíme už 7. prosince, Avatar: Frontiers of Pandora vychází na PC, PS5 a Xboxu Series.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru