Autoři Surgeon Simulatoru nás vezmou do oblak

Autoři Surgeon Simulatoru nás vezmou do oblak

Po simulátorech chleba a ryby připravují kreslené dobrodružství, i zde se soustředí na fyziku

Zdroj: Bossa Games
19. 5. 2023

Britské studio Bossa Games je známo především pro své netradiční simulátory, které oplývají zajímavými nápady a podivuhodnou prací s fyzikou. Řeč je o hrách jako Surgeon Simulator, I Am Bread nebo I Am Fish. Tentokrát se však vývojáři společně s Humble Games jakožto vydavatelem pustili do docela jiného žánru i pojetí. Jejich nejnovější počin nese název Lost Skies a jedná se o půvabnou ručně kreslenou hru plnou dobrodružství v otevřeném světě, která částečně staví na další z předchozích her studia s názvem Worlds Adrift.

Lost Skies je plné vzduchem plujících ostrovů, na nichž se nacházejí pozůstatky dávno ztracených a rozpadlých civilizací. Jejich útroby je nutno prozkoumat kvůli odhalení a využití potřebných pokročilých technologií, jimiž tyto civilizace disponovaly. Na jednotlivých ostrovech na hráče samozřejmě čeká mnoho různorodých lokací, boje a kořisti, k nimž se bude potřeba dostat nebo probojovat. Průzkum si však vyžádá i vlastní vzdušné plavidlo, které nebude jen útočištěm a domovem, ale i bitevní lodí. Tu si budou moci hráči sami postavit, přičemž vývojáři slibují unikátní systém stavby lodí s důrazem na použité materiály a další aspekty. Dalo by se říct, že i zde vývojáři využijí své zkušenosti s fyzikou, ačkoli tentokrát trochu jinak.

Hru bude možná hrát solo i v kooperaci v až šesti hráčích, ale na rozdíl od Worlds Adrift nepůjde jen o objevování, ale i o přežití. Průzkum a hádanky nejsou vším, velký důraz vývojáři kladou právě i na bitevní loď, na níž se budou svádět líté boje s bossy, například v podobě dávných bytostí, které mohou za nastalou zkázu. Dobrodružství každopádně jen tak neskončí, jelikož bude hra postupně rozšiřována o další ostrovy a oblasti. Nechybí ani crafting, který bude nápomocen právě při stavbě a vylepšování lodě, ale důležitou roli pochopitelně sehrají i ony tajemné technologie. Vedle působivé grafické stránky zážitek ze hry umocní i příjemný soundtrack podporující kreativitu.

Vydání Lost Skies je naplánováno na příští rok, nicméně ještě letos se ke hře v rámci spolupráce s komunitou dostanou vybraní fanoušci. Ti budou moci na základě otevřeného vývoje, které Bossa Games zkouší, nejen hru testovat a dávat zpětnou vazbu, ale i vyloženě ovlivnit a změnit některé prvky a mechanismy. Prvním krokem, jak se ke hře dostat dříve, je návštěva oficiálního serveru hry na Discordu. Hra zatím míří pouze na PC prostřednictvím Steamu, ale nelze do budoucna vyloučit i další platformy.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru