Autoři L.A. Noire mají pracovat na thrilleru ze čtyřicátých let

Autoři L.A. Noire mají pracovat na thrilleru ze 40. let

Projekt vyzradila muzikantka nahrávající soundtrack. Ve skutečnosti ale může být vše jinak

Zdroj: Team Bondi
7. 7. 2024

Bývalí vývojáři L.A. Noire údajně pracují na nové hře zasazené do čtyřicátých let 20. století. Zdá se, že projekt vyzradila australská muzikantka a skladatelka Freyja Garbett. Tato informace se totiž objevila na jejím Instagramu. Garbett lákala, že nová hra od autorů L.A. Noire se jmenuje Sowden House a má to být psychologický thriller znovu zasazený do Los Angeles. A že tu zpochybníme vlastní příčetnost.

Podle vlastních slov si Freyja Garbett nikdy nemyslela, že by tvořila pro videohru, ale je vděčná za tuto příležitost. Má za sebou už druhé nahrávání nějakého jazzového soundtracku. Název Sowden House by mohl odkazovat na takzvaný Sowdenův dům stojící v Los Angeles. Jedním z jeho majitelů byl v letech 1945 až 1950 doktor George Hodel, který byl hlavním podezřelým v případe vraždy Černé Dahlie. Jeho syn později tvrdil, že Černou Dahlii skutečně mučil, zavraždil a zohavil jeho otec ve sklepě Sowdenova domu. Nebyla to prý jediná podobná vražda. V domě měl zabít a pohřbít i další oběti.

Vývojáři se k projektu skutečně přihlásili

Původní příspěvek z Instagramu už zmizel. Původními autory L.A. Noire jsou vývojáři ze studia Team Bondi. To bylo ale zrušeno už v roce 2011. Mělo ale několik duchovních nástupců. Jedním z nich je tým Video Games Deluxe, který založil hlavní autor L.A. Noire Brendan McNamara. Tým sídlí v Sydney a pracoval už na L.A. Noire: The VR Case Files. Už dříve se psalo, že má dělat nějakou AAA open world hru pro Rockstar. Mělo se ale jednat o VR titul.

A právě studio Video Games Deluxe se k informaci během noci skutečně vyjádřilo na síti LinkedIn, jak jsem zjistil při hledání dalších stop. Tým pracuje exkluzivně na projektech pro Rockstar, stojí v příspěvku. A byli to skutečně tito vývojáři, kdo si objednali nějakou hudbu od zmíněné muzikantky pro VR projekt, na kterém pracovali mezi jinými věcmi. Je skutečně založen na případu, který známe i z L.A. Noire, ale mělo jít spíš o technické demo. Studio prý neví, zda někdy spatří světlo světa, ale rozhodlo se dokončit zakázku na hudbu, aby podpořilo skladatelku. Což je… zajímavé rozuzlení, pokud se s ním spokojíte.

Ztotožnit autory tak nakonec nebylo nijak těžké, ale otázkou je, zda z projektu vůbec kdy něco bude. Anebo se tu jen někdo snaží zamést stopy…?

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru