Autor L.A. Noire pracuje na nějaké nové hře pro Rockstar

Bude to AAA open world titul ve VR. Může jít o pokračování populární detektivky?

Zdroj: Rockstar Games
7. 7. 2020

Na profilu společnosti Video Games Deluxe na síti LinkedIn se objevila informace, že tým ze Sydney pracuje pro studio Rockstar na novém projektu a půjde o AAA open world hru ve VR. Firma proto hledá nové zaměstnance, ale z našeho pohledu je nyní mnohem zajímavější připomenout si, na čem pracovala dosud. Na kontě má totiž L.A. Noire: The VR Case Files, speciální edici původní hry a případy určené pro virtuální realitu.

Ostatně není to žádná náhoda. Jeho autoři dříve pracovali na původní L.A. Noire ve studiu Team Bondi, které dnes už neexistuje. V malém australském týmu je několik veteránů i samotný Brendan McNamara, zakladatel Team Bondi a hlavní autor L.A. Noire. Není proto divu, že se okamžitě začalo spekulovat o možnosti, že by se tato značka vrátila. A nebo něco jí velmi podobné.

Značka jako taková je stále velmi populární a Rockstar coby vydavatel nad ní rozhodně nezlomil hůl. Vylepšená verze hry vyšla na podzim 2017 na PS4, Xboxu One i Switchi. Originál debutoval v roce 2011 a dodnes bývá připomínán pro tehdy revoluční technologii a herecké výkony. Mimika a emoce vyslýchaných osob přitom mají hráči napovědět, zda dotyčný lže, něco tají, zlobí se anebo mluví pravdu.

Stojí za připomenutí, že Team Bondi měl na kontě jedinou hru, když v roce 2011 skončil. Už tady ale McNamara plánoval svůj další opus – Whore of the Orient. Na akční adventuře posléze pracoval tým KMM Interactive Entertainment, ale titul byl nakonec stejně zrušen. Příběh měl hráče vzít do Šanghaje v roce 1936. Mělo jít o výpravno příběhovou hru, která by znovu využívala technologii MotionScan pro snímání herců. Vyprávění o ní by vydalo na samostatný článek, takže si můžete počin připomenout alespoň prostřednictvím záběrů, které unikly na internet před 7 lety.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru