Project Fantasy (pracovní název), Autoři Hitmana oznamují online fantasy RPG

Autoři Hitmana oznamují online fantasy RPG

IO Interactive se pouští do nového dobrodružství, inspirací jsou gamebooky a týmový duch

Zdroj: IO Interactive

Vývojáři z IO Interactive oficiálně oznámili svůj další titul, který snad nemůže být slavnému holohlavému nájemnému zabijákovi vzdálenější. Jméno zatím neznáme, a tak o nové hře můžeme v tuto chvíli hovořit pouze jako o „Project Fantasy“. Ne všechny detaily si však vývojáři nechali pro sebe, a tak víme, že půjde o online fantasy RPG, které by mělo lecčím připomínat i Dungeons & Dragons a navíc se silně zaměřovat na spolupráci mezi hráči.

Hitman si oficiálně bere dovolenou, díky čemuž se mohou vývojáři po vydání kompilace World of Assassination nyní plně soustředit na svůj nový počin. „Pouštíme se do nového dobrodružství! Do takového, jež rozšiřuje naši kreativitu, naše možnosti a v jistém slova smyslu i naši identitu. Budujeme nový svět, novou IP – online fantasy RPG. Svět a hru, které jsou od základu vystaveny tak, aby hráče bavily a rozšiřovaly se po mnoho dalších let,“ uvedli projekt vývojáři na oficiálním blogu. Velkou inspirací je série gamebooků Fighting Fantasy od Stevea Jacksona a Iana Livingstona, která započala své dlouhé dobrodružství roku 1982 a řada z nich vyšla i u nás.

Jak přesně se však mechanismy knih projeví ve hře, zatím není známo, nebude to ale poprvé, kdy dochází k podobnému spojení právě s gamebooky od Livingstona a Jacksona – už v 80. letech některé tituly vyšly pro Commodore 64, Amstrad, BBC a ZX Spectrum, v roce 1998 pak vyšla hra Deathtrap Dungeon od Asylum Studios a Eidos Interactive pro PC a PlayStation.

Zdroj: Fighting Fantasy / Damien Walter

Fighting Fantasy jsou silně založeny na důležitosti hráčova rozhodnutí, IO Interactive chce zdůraznit i týmovou práci a pospolitost s ostatními hráči, jakou sami zažívali u stolu. Společně hráli, společně tvořili, budovali, rozjímali, bojovali a především prožívali společný herní zážitek. „Tato myšlenka, že různorodá skupina jednotlivců s různými dovednostmi a různými silnými stránkami může spolupracovat a stát se něčím víc, je to, co nás inspiruje. Inspiruje svět fantazie, který budujeme, a inspiruje způsob, jakým ho budujeme,“ pokračovali vývojáři. Dosavadní popis odpovídá informacím z roku 2021, které zmiňovaly jistý „Project Dragon“, i když bylo později toto slovo vymazáno. Půjde nicméně o exkluzivitu pro Xbox, jak tehdy tvrdil magazín Windows Central? V tuto chvíli těžko říct.

V této souvislosti studio otevírá své brány novým potenciálním kolegům napříč všemi studii v Kodani, Malmö i Barceloně. Nový, zatím nepojmenovaný počin, si žádá mnoho vývojářů, a tak se objevila velká nabídka pracovních pozic, včetně game directora nebo senior designéra či naopak manažera hry. I nadále pak v IO Interactive pracují na Project 007 a v nabídkách nalezneme i další nepojmenovaný titul. Loňské finanční výsledky a vyhlídky společnosti do budoucna ovšem naznačovaly, že 007 vyjde patrně nejdříve až v roce 2025 a že se momentálně nechystají k vydání žádného velkého titulu. To by znamenalo, že i „Project Fantasy“ je stále značně vzdálen, ovšem konkrétnější informace zatím nejsou známy.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru