Autoři Hitmana mají pracovat na fantasy hře pro Xbox

Autoři Hitmana mají pracovat na fantasy hře pro Xbox

Nad rámec Projektu 007 prý vzniká AAA RPG s draky. Rodí se v těsné spolupráci Microsoftu

Zdroj: Ryusei, Magic the Gathering
2. 5. 2021

Vývojáři ze studia IO Interactive mají podle zdrojů magazínu Windows Central pracovat přinejmenším na dvou hrách. Tou první je již potvrzený Projekt 007, který má zpracovávat nový příběh Jamese Bonda. Tou druhou pak má být úplně nové fantasy, na kterém mají autoři Hitmana či dvou dílů Kane & Lynch pracovat v těsné spolupráci s Microsoftem. Informaci přinesl magazín Windows Central v jednom ze svých videí, ve kterém se rovněž zaměřuje na spekulace ohledně případného zasazení nové Forzy Horizon do Mexika, resp. na poslední informace ohledně Elden Ringu. Na konto fantasy projektu IO Interactive nicméně zaznělo, že by hra měla být ve vývoji v novém barcelonském studiu – které bylo otevřeno teprve v polovině minulého měsíce – a že půjde o exkluzivitu pro Xbox.

„Z informací, které máme k dispozici, vyplývá, že IO Interactive odloží Agenta 47 a jeho moderní výbavu, aby ji vystřídali za něco trochu fantaskního. Stojí ovšem za zmínku, že projekt ve velmi rané fázi prototypu a nevyjde dříve než za několik let,“ říká redaktor Miles Dompier. Odkazuje pak na zdroje svého kolegy Jeze Cordena, který o vývoji Projektu Dragon slyšel už před nějakým časem a nyní se zmínky o dracích objevily také v inzerátech na nově otevřené pozice ve zmiňované pobočce IO Interactive. A i když byly zmínky velmi rychle vymazány, zachoval se screenshot, který jasně uvádí zapojení do oddělení „Dragon“ a dále krátký text o neoznámeném AAA projektu, k jehož vývoji se nově přijatý uchazeč připojí.

Zdroj: Windows Central

Informaci ve svém článku komentoval také britský Eurogamer a uvedl, že jeho zdroje přinesly shodné zprávy a dodává jim na věrohodnosti ještě víc. „Momentálně je plánován velký středověkem inspirovaný svět a ano, jeho součástí budou i okřídlená dračí monstra,“ píše Eurogamer. Stejně jako ve videu výše pak zaznívá, že vývoj teprve začal a je velmi pravděpodobné, že finální podoba titulu nemusí odpovídat aktuálním konceptům. Zajímavé rovněž je, že vývoj nové značky před nedávnem naznačoval sám CEO IO Interactive Hakan Abrak v rámci konference GI Live, čímž celá zpráva získává potřebný kontext a dá se mluvit o tom, že základ celé skládanky je na světě. „Aniž bych se chtěl nořit do detailů, máme třetí univerzum, na kterém aktivně pracujeme. Je to trochu odlišné, leč absolutně milované dítko. Věc, o jejímž vývoji naši veteráni snili už nějaký čas,“ řekl bez dalších náznaků Abrak.

Škoda jen, že aktuální střípky mohou být na dlouhé roky tím posledím, co o dracích slyšíme a určitě bychom jakékoliv očekávání pokud možno mírnili. Z dostupných vyjádření je jen složité odhadovat, o jak velkou hru by se mělo potenciálně jednat, případně jak daleko budou lidé z IO schopní ještě posunout svůj řemeslný um a herní mechanismy. Zatímco u Jamese Bonda nemíří příliš daleko od skvěle zvládnutého Hitmana, fantasy RPG je přeci jen trochu jiná záležitost, navíc s úplně odlišnou konkurencí.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru