God of War Ragnarök, Sony Interactive Entertainment, Autoři God of War už zřejmě pracují na dalším dílu

Autoři God of War už zřejmě pracují na dalším dílu

Studio Sony Santa Monica hledá designéra soubojů, který dobře zná předchozí dva díly

Zdroj: Sony
18. 8. 2023
Název: God of War Ragnarök Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 9. 11. 2022

Vývojáři ze studia Sony Santa Monica už zřejmě začali pracovat na dalším dílu série God of War. Ačkoliv Cory Barlog otevřeně mluvil o tom, že severské putování nemělo být trilogií, na konci loňského roku zvesela odpovídal fanouškům na nejrůznější dotazy a víc než jasně naznačil, že hra série bude pokračovat. Už jen proto, aby se hráči dočkali rozuzlení některých situací, případně se dozvěděli víc o osudu hlavních postav. A i když také víme, že Barlog ve studiu Sony Santa Monica pracuje na své další hře, která nemá nic společného s God of War, stále to nevylučuje možnost, že se další hra už připravuje. Naznačuje to ostatně také nový inzerát na designéra soubojů, který by měl být detailně obeznámen s oběma severskými díly.

Inzerátu si všimnul magazín WCCF Tech, který upozorňuje zejména na požadavek znalosti fungování God of War a God of War: Ragnarök. Uchazeč o místo by měl být podle inzerátu do detailu schopný mluvit o bojovém systému, mechanismech a nepřátelích, což jasně naznačuje spojitost s touto značkou. Ačkoliv jednotlivé prvky soubojového systému nejsou nikterak originální či převratné ve svém konceptu, mohou být do určité míry specifické a jejich přesné napodobení či vylepšení je žádoucí pro zachování kontinuity a správné očekávání. Nic dalšího ovšem inzerát neprozrazuje, a ani jinde nenaznačuje, že by se pozice měla týkat dalšího dílu God of War.

Otázkou ale je, zda je to vůbec potřeba, vezmeme-li v potaz obrovský úspěch, kterou všechny díly série zaznamenaly a tudíž i logickou chuť Sony a celého studia pokračovat. God of War z roku 2018 vygeneroval přes 130 milionů dolarů během prvního měsíce prodeje a půl miliardy dolarů za první rok. Ragnarök pak byl označen za nejrychleji prodávanou first party hru v historii Sony a nic nenasvědčuje tomu, že by hráči neměli mít zájem o další pokračování. Už jen proto, abychom se dozvěděli, jak se to bude mít dál s Atreem, případně jak velkým bručounem se může Kratos ještě stát.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru