Dakar Desert Rally, Saber Interactive, Autoři Dakar Desert Rally přinesli nový bezplatný obsah

Autoři Dakar Desert Rally přinesli nový bezplatný obsah

Do hry postupně přibývají původně slíbené funkce. I když to jde pomalu, hra se vylepšuje

Zdroj: Saber Porto
23. 1. 2023
Název: Dakar Desert Rally Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: , Datum vydání: 4. 10. 2022

Až krátce po skončení letošního Dakaru přinášejí vývojáři ze studia Saber Porto další vítaný update pro svou hru Dakar Desert Rally. Ta bohužel dorazila na trh s velkými obsahovými mezerami a nepřinesla mnohé z funkcí, které autoři dříve slíbili. Po vydání titulu se tým zavázal doplnit je do hry, nicméně ani to nejde úplně podle plánu. Ve srovnání s původním road mapou se některé novinky zpožďují. Teď jsme se nicméně konečně dočkali další slibované aktualizace.

Po rozšířené mapě (ke stažení je zdarma) nebo dalších závodech, které hru obohatily už loni, autoři s verzí 1.6 lákají na další várku vylepšení. Update už je k dispozici na všech platformách a tým v první řadě ocenil trpělivost fanoušků. Autoři říkají, že na aktualizacích tvrdě pracují, a připouští, že to trvá déle, než sami čekali. Proto se rozhodli virtuálním závodníkům poděkovat za zpětnou vazbu a podporu tím, že všichni piloti obdrželi automaticky s novou verzí 100 tisíc zkušenostních bodů a 10 tisíc Dakar bodů, které slouží k nákupům a opravám strojů.

Další novinkou je hledání pokladů. To je součástí Free Roamu a doslova jde o to hledat podle mapy v poušti jakési pirátské truhly.

To nejdůležitější jsou ale nové funkce. Autoři konečně představují dlouho slibovaný režim Free Roam, v němž hráči mohou volně prozkoumávat virtuální oblasti dříve dostupné jen v závodech. Další novinkou je hledání pokladů. To je součástí Free Roamu a doslova jde o to hledat podle mapy v poušti jakési pirátské truhly. Smyslem je samozřejmě nalákat na důkladné zkoumání samotného světa. A konečně do režimu simulace přibyla funkce repozicování, která tu dříve nebyla dostupná.

Kromě toho samozřejmě update přinesl různé opravy chyb. Za zmínku stojí třeba problém, kdy se ve verzi na Epic Games Storu nezobrazovaly v režimech profesionál a simulace některé závody na rozšířené mapě. Řada oprav se pak týká také podpory volantů nebo jejich force feedbacku. Vývojáři také po tomto updatu trochu přeskládali road mapu dalších plánovaných dodatků a vylepšení. Ostatně posuďte sami.

Tím samozřejmě cesta za slibovaným kompletním Dakar Desert Rally nekončí. Stále schází možnost navrhnout a postavit si vlastní závod. Není možné vytvořit si vlastní tým a polepy. Schází také slibovaný fotorežim a replaye. To vše mají obdržet majitelé hry zdarma. V rámci season passu pak dorazí také nová stroje včetně těch klasických, viz výše.

Hráči by si rovněž přáli, aby se do Free Roam režimu mohli pustit on-line s přáteli. Také by chtěli více soupeřů ovládaných umělou inteligencí nebo obsah z aktuálního ročníku, ale to je samozřejmě spíš zbožné přání. Zpětnou vazbu a případné problémy mohou hráči hlásit na speciální stránce. Podrobně se se nahlášenými bugy a stavem jejich řešení můžete seznámit na oficiálním webu.

Dáme hře další šanci?

Ačkoli jsem už párkrát váhal, zda Dakar Desert Rally znovu nezařadit do streamu, teď je konečně novinek podle mě dost na to, aby si to další vysílání zasloužilo. Opatrně také naznačím, že kdyby v této podobě dorazila hra na trh, už by mohla pomýšlet na vyšší známku. A to přitom na další obsah teprve čekáme. Více podrobností o Darak Desert Rally najdete v našem archivu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru