Dakar Desert Rally, Saber Interactive, Dakar Desert Rally přiváží první obsahové novinky

Dakar Desert Rally přiváží první obsahové novinky

K dispozici už jsou slibované autentické závody, rozšířila se podpora volantů a vylepšila AI

Zdroj: Saber Porto
24. 10. 2022
Název: Dakar Desert Rally Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: , Datum vydání: 4. 10. 2022

Závodní hře Dakar Desert Rally od studia Saber Porto jsme fandili a věřili. Navzdory tomu jsme nakonec titlu udělili jen známku 5/10. Důvodem byly četné nesplněné sliby a hluboké mezery v obsahu. Nemá smysl znovu připomínat, na co vše autoři lákali a na co z toho si musíme počkat, protože to sice hra nabídne, ale až v dalších měsících. Pojďme se proto nyní raději rovnou zaměřit na to, co už v Dakar Desert Rally najdete.

Autoři na Steamu oznámili vydání updatu 1.4, který obecně slibuje lepší podporu volantů a force feedbacku, lepší chování umělé inteligence, příjemnější ovládání motorek i čtyřkolek a další opravy. Vůbec nejdůležitější změnu ale představuje vydání prvního bezplatného obsahové DLC Saudi Arabia Map Extension, které v režimu simulace konečně přináší ten autentický Dakar v ročnících 2020, 2021 a 2022. Společně s tím samozřejmě do hry dorazila i rozšířená mapa Saudské Arábie.

Předjíždění bez bourání

V rámci volné jízdy má být rovněž možné konečně se projet jen tak a navigace režimech profesionál a simulace lépe akcentuje projetí konkrétním bodem. Pokud jde o zmíněnou umělou inteligenci, jezdci ovládaní počítačem se mají za volantem lépe chovat a také předjíždět živého hráče. Protože ale s využitím našich jezdeckých chyb problém nikdy neměli, chápu to spíš tak, že nás dokáží připravit o pozici, aniž by živého hráče nebo ostatní soupeře nemilosrdně smetli z cesty, jako se to dosud stávalo.

Mnohé opravy se týkají také multiplayeru. V on-line hře se vývojáři zaměřili na chyby s hudbou, světly, penalizacemi i divácký režim. A pokud by vás zajímalo, jak se to aktuálně má na PC s podporou volantů, mrkněte už do tabulky níže. Všechny zahrnuté s force feedbackem už mají také funkční právě dříve zlobící zpětnou vazbu.

Podporované volanty

Thrustmaster T248, Thrustmaster T-GT, Thrustmaster T-GT2, Thrustmaster TMX, Thrustmaster TS-XW, Thrustmaster T80, Thrustmaster T150, Thrustmaster T300, Thrustmaster T300RS, Thrustmaster TX, Thrustmaster F430, Thrustmaster F458, Logitech G27, Logitech G29, Logitech G920, Logitech G923, Fanatec CSL Elite, Fanatec CSL Elite (WRC)

Závěrem alespoň stručně připomeneme, že do hry má ještě dorazit v rámci bezplatných updatů editor tratí a týmů, replaye nebo fotorežim. Season pass pak přinese zejména další vozy.

Zdroj: Saber Porto

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru