Autor Poldy uvažuje o remaku čtyřky s novým hrdinou

Polda 4 bez Poldy a Luďka Soboty by byl 2D a temnější než originál. Vyměnil by i lokace

Zdroj: Zima Software
12. 9. 2022

Vývojář Petr Svoboda se v dnes vydaném vidcastu rozpovídal o chystané vylepšené verzi druhého dílu, ale také o budoucnosti celé série a své vlastní obecně. Nemá na tomto místě smysl přepisovat celý rozhovor, ale konkrétně jedna pasáž stojí určitě za vlastní článek, protože dlouholetý autor Poldy přemítá o tom, do čeho by se mohl pustit dál. A podle vlastních slov stojí také o názory dalších hráčů.

Petra napadlo, že by se vrátil ke hře Polda 4, který se mu líbí příběhem. Protože má ale rád temnější adventury, rád by udělal velký remake, který by byl dvourozměrný a v podobné grafice jako šestka a sedmička, ale hlavně by se lišil atmosférou a částečně i obsahem. Byla by to temnější adventura bez Pankráce a Luďka Soboty. Hlavním hrdinou by se stala nějaká úplně nová postava s novým dabingem, přemítá Petr Svoboda.

Petra Svobodu by lákalo třeba období Rudolfa II., kde by hrdina něco zkazil a vrátil se do alternativní současnosti.

Připomněl přitom, že Poldu 4 a jeho příběh navrhoval on sám. “Ale pak jsem se k tomu nedostal, protože jsem musel psát nějaké 3D enginy a převzali to nějací jiní kluci,” vzpomíná s tím, že tam i dnes vidí nějaké nedotažené věci, není to tak prohloubené a není tam tolik časových paradoxů, jak si přál. Proto by se k hře rád vrátil a kompletně ji přepracoval. Námět by přitom Petr rád znovu rozvedl a už nyní navrhuje, že by místo pravěku mohl být ve hře raný středověk. Místo Paříže bychom se zase podívali do Prahy. Petra Svobodu by lákalo třeba období Rudolfa II., kde by hrdina něco zkazil a vrátil se do alternativní současnosti.

Samotný Petr říká, že by ho zajímalo, zda by něco takového hráči chtěli zkusit. Zda by přijali takového staronového Poldu bez Pankráce. Připouští přitom, že ho napadlo, že by mohlo jít také o úplně novou značku, ale obává se, zda by takový titul hráče zaujal. Takto podle něj fanoušci stále mohou tušit, co je asi čeká. A současně by to mohl být takový test, jak by komunita přijala dalšího nového Poldu bez Luďka Soboty a bez Pankráce v hlavní roli.

Takový další díl by byl podle Petra Svobody znovu ztřeštěný a bláznivý, ale jeho hlavní dabér by už do tak velkého projektu znovu nešel kvůli věku a únavě, ví Petr Svoboda. V osmičce by ale mohl vystupovat v menší roli staršího Pankráce, jakéhosi mentora, který by měl svého nástupce, kterému by pomáhal. Hlavní postava by ale byla jiná.

Víc už si o Poldovi a dalších plánech můžete poslechnout v našem vidcastu. A co byste na tenhle nápad na temný remake Poldy 4 bez Pankráce říkali vy? Nebo byste dali raději přednost novému dílu s novým hrdinou a Pankrácem ve vedlejší roli?

Nahlásit chybu v článku

12

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru