Autor Alone in the Dark překvapil novou hrou

Autor Alone in the Dark překvapil novou hrou

Po pauze se vrací k videohrám s novým titulem pro netradiční handheld Playdate

Zdroj: Frédérick Raynal
1. 10. 2022

Autorů hitů Alone in the Dark či Little Big Adventure Frédérick Raynal představil novou hru. A pravděpodobně vás překvapí. Jedná se o titul SKEW, který vyjde exkluzivně na netradičním handheldu Playdate. Ano, to je to přenosné herní zařízení s kličkou. SKEW je navíc spin-off jiné chystané hry – The Last Worker. Titul byl oznámen při příležitosti akce Reboot Develop Blue, která se koná v chorvatském Dubrovníku.

Aby překvapení nebylo málo, CoBot ze hry bude mluvit hlasem herce Jasona Isaacse, kterého proslavila role Luciuse Malfoye z Harryho Pottera nebo kapitána Lorcy ze Star Treku: Discovery. Ve SKEW se budeme proplétat těsným koridorem a vyhýbat se všudypřítomným překážkám. Cílem bude dostat se co nejdál. Čím déle poletíte, tím bude tempo zběsilejší, ale také dosáhnete na vyšší skóre. Lépe už si to dokážete určitě představit s pomocí videí ze hry.

Cílem je pochopitelně překonat sebe sama i ostatní v on-line žebříčcích. Frédérick Raynal hru na 1bitovém systému Playdate rozpohyboval s pomocí svého vlastní enginu. Láká na procedurálně generované úrovně, díky nimž má být každý let unikátní a jak si asi dokážete vzhledem k povaze zařízení představit, využívá titul k ovládání samozřejmě také pověstnou kličku.

Frédérick Raynal se k vývoji her vrací po dlouhé pauze, během níž se věnoval úplně jiným technologiím a tématům, jako jsou robotika a chytrá města. Raynal prý od první chvíle věřil, že by se titul skvěle hodil pro Playdate, do kterého se zamiloval. Pracovat s ním je pro něj potěšením, protože mu zařízení připomnělo, jak mohou technická omezení povzbudit kreativitu. Pomáhá to také podle jeho slov soustředit se na hratelnost, protože se člověk nerozptyluje vedlejšími funkcemi. Raynal hru vytvořil podle pravidla “easy to play, hard to master” a doufá, že si ji všichni užijí.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru