Little Big Adventure se vrací. Nový tým láká na novou hru

Little Big Adventure se vrací. Nový tým láká na novou hru

K projektu se dokonce připojili někteří původní autoři. Fanoušci mají říct, co by si přáli

Zdroj: Adeline Software International
9. 9. 2021

Tahle zpráva rozhodně patří mezi ty nečekané. Raději jsem se musel podívat dvakrát, zda vidím správně. Ale mnoha lidem by mohla udělat velkou radost. Nové studio 2.21 oznámilo, že Little Big Adventure se vrací. Nová hra míří na PC i konzole, ale celý projekt je teprve na začátku. Samotní autoři se ostatně hráčů teprve ptají, co by chtěli v chystané hře vidět.

Nový tým sídlí ve městě Tourcoing ve Francii a vede jej Benoît Limare. Pracuje v něm ale i spoluautor Little Big Adventure Didier Chanfray a Frédérick Raynal, který kromě Little Big Adventure vytvořil také slavný survival horor Alone in the Dark. Fanoušci, kteří trpělivě čekali dlouhé roky na podobnou zprávu, tak mají důvod věřit, že projekt je v těch nejlepších rukou. I když se zdá, že konkrétně Frédérick Raynal bude mít spíš poradní roli.

První díl Little Big Adventure debutoval v roce 1994 na PC a později dorazil třeba také na PlayStation.

Bohužel víc o připravovaném titulu v tuto chvíli nevíme a bude velmi zajímavé zjistit, v jaké podobě se značka, která byla vizuálně velmi neobvyklá už v polovině devadesátých let, vrátí dnes. První díl Little Big Adventure debutoval v roce 1994 na PC a později dorazil třeba také na PlayStation. V roce 2014 došlo na port pro mobily a tablety a o rok později vyšla vylepšená PC verze od DotEmu.

Little Big Adventure 2 pochází z roku 1997 a mířila už jen na PC. I tato hra se v roce 2015 dostala na Steam a do digitální distribuce obecně. Stojí za připomínku, že původním vydavatelem série byly společnosti Electronic Arts v Evropě a Activision ve Spojených státech. Zmiňuji to především proto, aby bylo vidět, jaké tituly také mohly v minulosti tvořit jejich portfolio.

Stejný tým měl později vytvořit hru Flashback Legends

Za samotnými hrami ale stáli od počátku vývojáři ze studia Adeline Software International. Šlo o francouzský tým založený v roce 1993 coby pobočka Delphine Software. Sídlil v Lyonu a většinu jeho zaměstnanců tvořili lidé dříve působící v Infogrames. Firma měla asi dvacet zaměstnanců a po vydání Little Big Adventure 2 ji koupila Sega.

Tento tým měl později vytvořit také hru Flashback Legends, o níž už jsme na Vortexu také psali. To už jej ale tvořili úplně jiní autoři. Jednalo se opět 2D plošinovku a mířila exkluzivně na handheld Game Boy Advance. Mohla vyjít v roce 2003, ale její autoři zkrachovali. Ven se dostala neoficiální cestou alespoň nedokončená verze.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru