Atari oznámilo další pokračování legendárního Pongu

Atari oznámilo další pokračování legendárního Pongu

Pongový míček už nechce být součástí své hry a je na útěku. Čekají ho puzzly i střety s bossy

Zdroj: Atari
30. 8. 2023

Je nutné vůbec představovat herní legendu jménem Pong? Jedna z prvních videoher vůbec, kterou v roce 1972 v Atari v rámci cvičení navrhl Allan Alcorn, a postupně se z arkádových automatů dostala do domácností po celém světě. Od v zásadě prostého tenisu s dvěma pohybujícími se obdélníky a poletujícího míčku by asi nikdo po více než 50 letech nečekal pokračování, pomineme-li nejrůznější variace a využívání konceptu, jež se dodnes objevují. A přesto společnost Atari oznámila pokračování jeho duchovního nástupce s názvem Qomp 2.

První díl Qomp od nezávislého studia Stuffed Wombat vyšel v roce 2021 a později našel své místo přímo u Atari. Ještě předtím však existoval mezi řadou různorodých projektů těchto tvůrců Pomg a další zajímavé tituly. Atari nicméně oznámení nového dílu samo doprovází upozorněním, že míček znovu unikl z Pongu, a tak už nejde jen tak o ledajaký odkaz. Ukazuje se však, že na hře nepracuje studio Stuffed Wombat, které má ve vývoji další počin s názvem Mona Lisa, jenž by měl vyjít příští rok v létě, nýbrž studio Graphite Lab. To má na svědomí hry jako Mr. Run and Jump, Hive Jump nebo Kombinera, přičemž se nedá říct, že by druhý Qomp nezapadal do jejich portfolia. „Opravdu se těšíme, až uvidíme, jak Atari pokračuje v naší práci! Byla to divoká jízda, když jsme dlouho tvořili Qomp a pak jsme našli domov pro tuto IP u jedné z nejslavnějších herních společností na světě!“ sdíleli Stuffed Wombat na svém Twitteru.

A co to tedy je? Qomp a samozřejmě ani Qomp 2 už není jen o nějakém obyčejném pinkání, jelikož si klade otázku, co by se stalo, kdyby míček oním obdélníkům unikl? Co by se stalo, kdyby se hráči naopak zmocnili míčku a s ním se vydali na útěk? Znovu. Hra se skládá z minimalisticky navržených lokací, z nichž je potřeba uniknout, k tomu je ovšem nutné překonat i množství hádanek a překážek. Na hráče bude čekat celkem 30 úrovní, jež jsou rozděleny do čtyř světů. Ovládání je podobně minimalistické jako samotné vyvedení hry, jelikož zahrnuje pouze dvě tlačítka a dva úkony – změnu směru pongového míčku o 90 stupňů a dash. To ovšem bohatě stačí k řešení všech nástrah, které číhají doslova za každým rohem. Nebezpečné ovšem nebude jen prostředí, jelikož stejně jako v prvním díle dojde i na souboje s bossy a dalšími nepřáteli.

Datum vydání zatím nebylo stanoveno, Qomp 2 nicméně zamíří na PC prostřednictvím Steamu a Epicu, Nintendo Switch, Xbox One, Xbox Series, PlayStation 4, PlayStation 5 a také na retro konzoli Atari VCS.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru