Atari otevře ve Spojených státech síť herních hotelů

Atari otevře ve Spojených státech síť herních hotelů

První z nich vyroste ve Phoenixu, další třeba ve Vegas. Hrát se budou zejména retro hry

28. 1. 2020

V souvislosti se značkou Atari jsme v uplynulých měsících probírali zejména připravovanou konzoli Atari VCS. Jde o způsob, kterým se chce kdysi slavná a prosperující firma opět vrátit do povědomí a nechat tak zapomenout na svůj pohnutý osud. Aniž bychom chtěli na tomto místě zacházet do podrobností, od svého založení Nolanem Bushnellem v roce 1972 měnila značka několikrát svého majitele a před sedmi lety vyhlásila firma kvůli obrovským dluhům bankrot. Záchrana stála značné úsilí současného šéfa Frederica Chesnaise, který se však rozhodl, že se na onu cestu zpět vydá hned z několika směrů. Vedle zmiňované konzole tak Atari provozuje ve Spojených státech síť kasin a v dohledné době k nim přidá i tematické videoherní hotely.

Atari Hotels pozvedne úroveň zábavy na netušenou úroveň a nabídne spoustu vyžití pro hráče každého věku i schopností.

Vzhledem k současným možnostem Atari na to multimediální firma nebude sama – licenci prodala agentuře GSD Group, a ta oslovila stavební společnost True North Studio, která začne stavět první hotel v arizonském Phoenixu ještě letos. „Pustili jsme se do příprav skvělého konceptu: unikátní hotel kombinovaný s ikonickými [herními] značkami. Atari Hotels pozvedne úroveň zábavy na netušenou úroveň a nabídne spoustu vyžití pro hráče každého věku i schopností,“ popisuje tisková zpráva. Dále se v ní uvádí, že vedle oněch ikonických her bude k dispozici i plejáda nejnovějších VR a AR titulů, spolu s možností pořádat v hotelu nejrůznější akce, včetně velkých e-sportových turnajů. Samozřejmostí pak budou nejrůznější restaurace, kavárny a nedivili bychom se ani promítacím kinosálům či konferenčním místnostem.

Pohnutky, proč se pustit zrovna do budování hotelů, pak Atari naznačuje v další části tiskové zprávy, v níž se opírá o statistiku zahrnující 2,5 miliardy hráčů po celém světě a hlavně loňskou útratu 152 miliard dolarů za nákup videoher ve Spojených státech. Co se týče dalších detailů, zejména stran provázání světa videoher s ubytováním v hotelu, nechtějí partneři Atari nic konkrétního prozradit a tím nejdůležitějším pro ně v tuto chvíli je zapojení producenta Napoleona Smitha III., který do kin přivedl reboot Želv ninja i jeho pokračování. Nešlo, pravda, o vrchol kinematografie, ale dohromady oba filmy atakovaly v tržbách hranici 750 milionů dolarů, takže můžeme mluvit o úspěchu i schopnostech zmiňovaného producenta.

Jestli se něco podobného podaří zopakovat, je stále ve hvězdách, první reakce hráčů jsou však poměrně kritické a hotel popisují jako místo k přespání na cestách, nikoliv jako destinaci ke hraní her. Pokud by se ale na druhou stranu měli návštěvníci namísto špinavé vířivky sejít v panoramatické restauraci na turnaj v Pongu, mohlo by to přeci jen někoho přesvědčit.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru