Atari kupuje Intellivision a ukončuje 45 let trvající rivalitu

Atari kupuje Intellivision a ukončuje 45 let trvající rivalitu

Skončila první a nejdelší konzolová válka. Vývoj bizarní konzole Amico ale pokračuje

Zdroj: koláž/Vortex
24. 5. 2024

Po oživení labelu Infogrames hlásí Atari další úlovek. Společnost koupila značku Intellivision a některé její hry, čímž došlo ke spojení velkých herních rivalů sedmdesátých a osmdesátých let. Společnost Intellivision Entertainment, od které Atari značky získalo, se přejmenuje a bude pokračovat ve vývoji své “prokleté” konzole Amico s licencí od Atari na distribuci nových verzí her od Intellivision pro Amico.

Atari se pochopitelně bude snažit rozšířit prodej digitálních i fyzických verzí starších titulů od Intellivision a potenciálně může vytvořit i nové. Součástí plánu je také licencování IP dalším subjektům. Mike Mika, šéf studia Digital Eclipse, které rovněž spadá pod Atari, uvedl, že tímto okamžikem po 45 letech končí nejdelší konzolová válka v historii. Šéf Atari Wade Rosen uvedl, že šlo o velmi jedinečnou příležitost spojit bývalé soupeře.

Atari už prodává tričko

Akvizice obnáší práva na víc než 200 titulů z portfolia Intellivision a jejich ochranné známky. Šéf Intellivision Entertainment uvedl, že Atari je dobrý partner, a věří, že se bude zodpovědně starat o klasické značky. Těší se i na budoucí spolupráci. Cenu obchodu neznáme.

Na webu Atari se při této příležitosti objevila nové tričko s motivem Intellivision. Další sortiment bude podle Atari brzy následovat. První konzole Intellivision od společnosti Mattel byla uvedena na trh v roce 1979 a prodala podle odhadů asi 5 milionů kusů.

Není pochyb o tom, že akvizice měla dopřát další finanční injekci pro konzoli Amico, která má velké problémy s realizací a výrobce opakovaně provázejí potíže s financováním. Stále mám ale značné pochybnosti, že tenhle příběh dopadne dobře. První plány se oficiálně rozjely už v roce 2018, ale ani po letech systém není na trhu. Papírově přitom nikdy nepůsobil jako favorit a mezitím si na přeplněném poli retro konzolí už natloukla řada konkurentů i s lépe působícími zařízeními. Mezi jinými i Atari VCS. Navíc je otázkou, zda největší bublina mini retro konzolí už dávno nesplaskla.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru