Infogrames se vrací jako vydavatelský label

Infogrames se vrací jako vydavatelský label

Atari vzkřísilo slavnou značku. Má mít vlastní portfolio her a značek bez dědictví Atari

Zdroj: Atari/Infogrames
23. 4. 2024

Před lety jsme tu měli comeback společnosti MicroProse a teď Atari oživuje pro změnu slavnou značku Infogrames. Jmenuje se tak nový vydavatelský label, který Atari spustilo společně s nákupem Totally Reliable Delivery Service od společnosti tinyBuild. 

Společnost Infogrames byla v herním světě nejvíc vidět od osmdesátých let do příchodu nového tisíciletí. Podepsaná je pod řadou slavných her, připomněl šéf Atari Wade Rosen, a proto mají radost, že se tato značka nyní vrací. Znovuzrození Infogrames chtějí získávat značky a vydávat hry z různých žánrů, které nezapadají do hlavního portfolia Atari. Časem se ale mohou v katalogu Infogrames objevit také některé klasické tituly, které tato firma původně vydávala.

Vývojáři a majitelé značek už mohou Infogrames kontaktovat mailem. Součástí mise Infogrames bude podobně jako u Atari také ochrana a uchování starších her. První značku už společnost získala díky akvizici Totally Reliable Delivery Service od tinyBuild. Geoffroy Châteauvieux z Infogrames si pochvaluje, že s takovou silnou IP se firmě lépe startuje. Chce navázat na práci tinyBuild a rozvinout plný potenciál značky.

Společnost Infogrames vznikla ve Francii v roce 1983 a jde o složeninu slov “informatique” a “programme”. Podepsaná je kromě jiného pod sérií Alone in the Dark a po desítky let její logo zdobí pásovec.

Zdroj: Infogrames

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru