Anno 117: Pax Romana

Anno 117: Pax Romana změní pohled na Římskou říši

Nový díl strategické série nás vezme dál do historie a učiní z nás římského guvernéra

Zdroj: Ubisoft
11. 6. 2024
Název: Anno 117: Pax Romana Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Letošní Ubisoft Forward přineslo i zbrusu nové oznámení, které navíc vydrželo utajeno téměř až do samotné prezentace. Anno 117: Pax Romana bylo zatím představeno pouze hraným trailerem a přímo ze hry jsme nic neviděli, vývojáři se nicméně alespoň podělili o pár podrobností. Jak už název napovídá, po Anno 1800 z roku 2019 se vydáme dosud nejdále do historie a v roli římského guvernéra budeme rozšiřovat svůj vliv a moc v Římské říši léta Páně 117. A dle očekávání i v tomto případě součet jednotlivých čísel v letopočtu dává dohromady výsledek 9, jak je pro sérii Anno zvykem. „Jak často myslíte na Římskou říši? Protože my… každý den,“ hlásají vývojáři hned na úvod. Jsme hrdí a nadšení, že můžeme oznámit další kapitolu v sérii Anno.“

Roku 177 se vydáme na výpravu napříč Římskou říší i jejími dosud neprobádanými územími. Pod svým vedením budeme mít oblast Latia, tedy samotný Řím, a Albion, což je starý výraz pro Británii. Tyto provincie budeme mít jakožto guvernér na starost, nabízejí se však i další příležitosti k rozšiřování vlivu nebo využívání výhod a prostředků, které jednotlivé oblasti nabízejí. Naše volby jsou pak důležité nejen přímo pro nás, ale i pro samotný lid. Můžeme se rozhodnout pro cestu obchodu a ekonomického růstu, též se můžeme pustit do sjednocování kultury. Pustit se však můžeme i do rebelie nebo vsadit na sílu a dominanci, čímž můžeme upevňovat svou moc.

Co se hratelnosti týče, Anno 117: Pax Romana má navázat na dosavadní tradici série. Čeká nás budování měst, simulace ekonomiky, spravování logistických a výrobních řetězců, interakce s dalšími postavami, ale i vojenství a diplomacie. „Nejenže nabídneme fantazii, na kterou čekají miliony hráčů strategií – vládnout jedné z nejvíc ikonických starověkých říší – ale posuneme to ještě dál a změníme pohled na Římskou říši ve hrách. Objevte různé provincie a osvojte si místní nebo římské způsoby. Cena za mír je na vás,“ uvedl ke hře kreativní ředitel Manuel Reinher. Hra má navíc uspokojit již zkušené hráče Anno, ale přivítat i úplné nováčky.

Více informací o hře hodlají vývojáři představit později, stejně tak ukázat hru přímo v akci. Anno 117: Pax Romana vyjde někdy v příštím roce a má namířeno na PC i konzole PlayStation 5 a Xbox Series.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru