Souhrn z Ubisoft Forward 2024

Souhrn z Ubisoft Forward 2024

Anno 117: Pax Romana, remake Prince z Persie, Star Wars Outlaws i japonský Assassin

Zdroj: Ubisoft

Ještě není všemu konec, jelikož zde máme letošní prezentaci Ubisoft Forward 2024. Už dopředu jsme věděli, že se ukáže Assassin’s Creed Shadows a blížící se Star Wars Outlaws, přičemž se oba tituly krátce mihly i na předchozích akcích. V rámci pre-show se ukázaly například Rocksmith, For Honor či Just Dance, byly oznámeny nové Monopoly a též se objevilo několik nezávislých her, které Ubisoft nově zaštiťuje. Nyní se však vrhněme na shrnutí toho, co se objevilo už během samotné velké show, kterou odstartovalo působivé hudební uvedení právě Outlaws.

Assassin’s Creed Shadows

Dle očekávání se dlouhé ukázky dočkalo i Assassin’s Creed Shadows, které nabídlo hned 13 minut z gameplaye. V ní Jasuke dorazí do Fukučijamy, aby vystopoval zkorumpovaného daimjóa, vysokého šlechtice. Společně s ním tak prozkoumáme i samotné město, sledujeme stopu a vedeme rozpravy s obyvateli, nakonec se však střetne se silným samurajem. Právě zde má hra možnost ukázat svůj nový samurajský soubojový systém, který nešetří silou, hrubostí a brutalitou. Vidíme zničení zbroje, vyčkávání a přípravu na vhodný ničivý útok, blokování těchto útoků a na závěr i udolání nepřítele.

Poté se dostává ke slovu i Naoe, jež se setká s Jasukem a řeší další plány, později máme možnost si prohlédnout mapu hry. Zde se objevuje možnost si zvolit, s kterou z postav vnikneme do hradu a eliminujeme daimjóa, k čemuž se pochopitelně více hodí šinobi s méně nápadným přístupem. Infiltrace na první pohled působí podobně jako v jiných hrách Assassin’s Creed, Naoe je ovšem vybavenější a obratnější než členové řádu asasínů známí z ostatních her. Může si zvýraznit nepřátele, poté vidíme, kterak se na laně zhoupne až do areálu hradu a pustí se do tiché eliminace.

Její schopnosti jí umožňují se stát téměř neviditelnou, může se vrhnout na břicho a plazit se trávou, nahlížet za rohy nebo tradičně zhasínat světla, aby se skryla ve stínech. Hra nabídne dynamická roční období a změnu počasí, jak již víme z dřívějška, což též ovlivní hratelnost a je vhodné na ně myslet během hraní. V tomto případě Naoe vyráží na misi v noci, kdy se snáze skryje, ještě více nápomocný by pak byl hustý déšť. Na jaře se může schovat ve křoví nebo projít jezírkem, v zimě tuto možnost pochopitelně nemá a sníh by navíc mohl odhalit její kroky.

Assassin’s Creed Shadows vychází 15. listopadu 2024 na PC, PlayStation 5 a Xbox Series. Oznámena a představena už byla i sběratelská edice hry. A pokud vám nestačila ukázka během prezentace, můžete zhlédnout ještě další desetiminutové video zaměřené speciálně na boj a stealth.

Anno 117: Pax Romana

Oblíbená strategie Anno se konečně vrací s novým dílem, v jehož názvu najdeme číslovku 117 – součet vycházející 9 tedy opět platí – a podtitulem Pax Romana. U příležitosti představení jsme se dočkali hraného traileru nazvaného Governors Wanted, k dispozici ovšem máme už i první konkrétní informace. Roku 117 se ocitáme v roli římského guvernéra a procestujeme dosud neprobádaná území Římské říše. Coby guvernér se můžeme zasadit o podporu ekonomického růstu či sjednocování kultur, ale můžeme se také vydat cestou dominance a upevňovat či navyšovat svou moc nebo se pustit do rebelie. Jaká bude cena za mír? To budeme mít v rukou právě my. Můžeme se těšit na budování, obchodování, rozšiřování území, propracovanou simulaci ekonomiky, bojů a diplomacie i příběhu.

Anno 117: Pax Romana vyjde v roce 2025 na PC, PlayStation 5 a Xbox Series.

Star Wars Outlaws

Během Summer Game Festu jsme od Ubisoftu obdrželi krátký teaser, nyní si pro nás vývojáři z Massive Entertainment hned na úvod připravili souvislou desetiminutovou ukázku gameplaye, rovněž vyšel další čtyřminutový trailer s důkladným shrnutím hry. Za vývojáře se prezentování ujal game director Mathias Karlson a společně s Kay Vess jsme se vydali do Mos Eisley na Tatooine. Ještě předtím se pak dostaneme do bitevní vřavy ve vesmíru, kde se můžeme například rozhodnout pomoci, přičemž všechny tyto činy a dílčí vedlejší mise můžou mít později větší následky. V kriminálním podsvětí předaleké galaxie je reputace vším a jak již víme, náš postup hrou jí může být značně ovlivněn, jelikož nám může pomoci u některých frakcí a úkolů, ale u jiných naopak přitížit. Právě v tomto videu se ukazuje, že Kay na tom s jednou z frakcí není úplně nejlépe, proto musí dávat pozor.

Netrvá to dlouho a už se Kay dostává k nové zakázce, která též není zrovna legální. Z ulic Tatooine se na speederu vydá dále do pouště, prozkoumá pevnost, do níž má vniknout a pokusí se ji infiltrovat za pomoci Nixe, než se tichá akce zvrtne. Na závěr si můžeme vychutnat i cutscénu a pohled na dvě Slunce. Star Wars Outlaws vychází 30. srpna 2024 na PC, PlayStation 5 a Xbox Series.

Prince of Persia: The Sands of Time

V rámci prezentace jsme se dostali hned tří novinek k sérii Prince of Persia, kolem níž je poslední rok obzvláště živo. Ta poslední byla sice nejkratší, ale navzdory tomu s největší pravděpodobností pro hráče a fanoušky i nejzajímavější, jelikož se týká remaku Prince of Persia: The Sands of Time. Tento titul byl původně oznámen už v roce 2020, nesetkal se však s ideálním přijetím a nedávno bylo oznámeno, že se vývoje remaku ujímají původní vývojáři a začínají od začátku. Těžko říct, jak daleko vývoj v tuto chvíli je, jelikož jsme obdrželi jen krátký teaser, který naneštěstí nezachycuje ani samotného Prince, ale z krátkého pohledu na svíčku je alespoň zřejmé, že skutečně došlo ke změně grafiky od původní zvolené výtvarné stylizace k realističnosti.

Na hru si ovšem budeme muset ještě počkat, jelikož vydání je plánováno až na rok 2026.

Prince of Persia: The Lost Crown

V lednu vydaná metroidvania Prince of Persia: The Lost Crown obdržela další bezplatnou aktualizaci s Divine Trials, tedy 22 novými výzvami, které se postupně odemykají a stávají náročnějšími, zároveň však společně s nimi Sargon získává nové schopnosti. Též bylo krátce odhaleno nadcházející příběhové DLC nazvané Mask of Darkness, které vyjde letos v září.

The Rogue Prince of Persia

Aktualizace se dočkal i The Rogue Prince of Persia od Evil Empire, autorů Dead Cells, který 27. května vyšel v předběžném přístupu. Dnešní aktualizace nazvaná Temple of Fire je první velkou aktualizací a důležitým krokem na cestě k plné verzi, která má vyjít příští rok. V rámci Temple of Fire byl do hry přidán nový nebezpečný biom s nebezpečnými pastmi i výzvami, ale také dva noví nepřátelé – Shielded Warrior a Duellist – s nimiž mohou hráči změřit své síly v boji. K tomu jim může posloužit i zbrusu nová zbraň Flaming Censers a strom dovedností, které jsou též součástí aktualizace.

The Crew Motorfest: Chase Squad

V listopadu do závodní hry The Crew Motorfest dorazí nový obsah a nastartuje další rok podpory. Těšit se podle vývojářů můžeme na úplně nový ostrov, nové stroje i playlisty. Vydáme se na Maui, druhý největší z osmi hlavních Havajských ostrovů. Těšit se můžeme na dalších víc než 100 kilometrů čtverečních. Do hry dorazí nový PvE režim The Chase Squad, v němž se hráči pustí do honiček. Pátá sezóna přinese rovněž další obsah do playlistu Made in Japan.

Avatar: Frontiers of Pandora

První příběhové DLC Avatar: Frontiers of Pandora vyjde 16. července. Rozšíření The Sky Breaker slibuje novou hrozbu pro Pandoru. Ve chvíli, kdy se zdejší obyvatelé chystají na festival her a oslav, objeví se na nebi tajemný stín. Budeme bojovat proti nové hrozbě RDA, máme prozkoumat novou oblast a narazíme také na nové výzvy.

XDefiant: Season One

První sezóna multiplayerové akce XDefiant odstartuje 2. července a nabídne novou frakci GSK, režim Capture the Flag, tři nové zbraně a tři nové mapy – Clubhouse, Daytona a Rockefeller. Každý měsíc vyjde jedna.

Just Dance VR

Just Dance VR: Welcome to Dancity vyjde 15. října na Quest 2, Quest 3 a Quest Pro.

Zdroj: Ubisoft

MONOPOLY

Nové hra podle Monopoly vyjde už v září na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Switch. Klasická stolní hra ožije díky dynamickému prostředí a umožní upravit si pravidla a celý zážitek podle sebe a vlastního vkusu. Na výběr bude i fast mode pro rychlejší seance a do hry se může pustit až 6 lidí najednou v gaučovém i on-line multiplayeru.

Assassin’s Creed Mirage (iOS)

Loňský Assassin’s Creed Mirage je již dostupný i pro iOS, což Ubisoft připomněl krátkým launch trailerem a vypíchl podporovaná zařízení a možnosti úprav, která umožní a zpříjemní hraní na mobilních zařízeních.

BattleCore Arena

BattleCore Arena je free to play Pvp „plošinovková střílečka“, v níž nicméně ovládáme obří kouli a vystřelujeme i sami sebe proti ostatním. Důležitou roli zde hraje fyzika, skákání napříč arénou včetně dvojitých skoků, různých úhybů a využívání tratí a prostředí. Za hrou stojí Ubisoft Bordeaux a od 6. června je dostupná v rámci předběžného přístupu na PC.

Skull and Bones

Autoři Skull and Bones představili na akci Ubisoft Forward obsah druhé sezóny. Hráči se mohou těšit na nový příběhový oblouk, který se točí kolem dvou nových záporáků – dvojčat Hubacových. Ke slovu ale přijde také nové monstrum – Megalodon, ale také nová loď, eventy a hlavně nové PvE módy včetně variant pro jednoho. V průběhu léta pak odstartuje 3. sezóna, v rámci které se představí coby další Sea Lord tajemná Li Tian Ning se svým klanem Dračí spár, dojde na novou část příběhu, monstrum i velký PvP režim pro deset hráčů.

Post Show Deep Dives

The Division 2

For Honor

 

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru