Alone in the Dark se blíží, unikly první obrázky

Belgický obchod láká na remake prvního dílu. Scénář napsal autor her SOMA a Amnesia

Zdroj: THQ Nordic
12. 8. 2022

Na začátku tohoto týdne jsme vás informovali o dalším tajuplném náznaku insidera s přezdívkou The Snitch. Podobně jako v předchozích případech, kdy se téměř vždy trefil a v předstihu odhalil velká tajemství, lákal na další oznámení, které se mělo podle použitého citátu týkat herní série Alone in the Dark. Nebylo patrné, co přesně se chystá, zda by mohlo jít o další pokračování, restart série či remaster nebo remake některého z předchozích dílů, ale fanoušci se začali ke krátkému tweetu upínat a doufali, že se něco skutečně stane. A hle, ono se skutečně něco děje, protože ze stránek belgického řetězce Smartoys unikly první screenshoty a detaily o remaku prvního dílu Alone in the Dark. Jen tak, bez předchozích náznaků a ještě před Gamescomem.

O úniku informuje magazín DSOGaming, který stihl všechny informace zaznamenat ještě před tím, než přestal být původní odkaz vedoucí do katalogu Smartoys aktivní. Dozvídáme se tak o snaze vydavatele THQ Nordic připravit remake původní hry z roku 1992, na které pracovali vývojáři z Infogrames. Přesuneme se tak do dvacátých let minulého století, konkrétně do Louisiany a ještě přesněji do panství Derceto. Podle popisku v katalogu zmíněného obchodu čeká hráče milostný dopis hororovým klasikám z 90. let, ovšem v novém kabátku a doplněném o ještě tísnivější atmosféru. Důležité mají být také zvuky, které prý budou hráčům způsobovat mravenčení, bez ohledu na jejich kombinaci se zdánlivě nevinným jazzovým hudebním doprovodem. Popisek hry rovněž varuje před tím, že se v každém koutě bude nacházet nebezpečí nebo že hráči nebudou mít nikdy dostatek nábojů, aby se vypořádali se všemi nástrahami.

Hra by měla stejně jako v případě originálu nabídnout dva hratelné protagonisty – Emily Hartwood a Edwarda Carnbyho – kteří se budou snažit odhalit tajemství gotického panství a hlavně přežít. „Vydejte se za hranice představivosti napříč komplexním psychologickým příběhem napsaným kultovním scenáristou Mikaelem Hedbergem, autorem her SOMA a Amnesia,“ doplňuje pak popisek a dává vytušit, že remake půjde trochu jinou cestou nežli původní hra. Tedy, alespoň co se nuancí příběhu týče. Nevíme samozřejmě, jak rozsáhle Hedberg přepsal původní příběh, ale očekávání to nastavuje poměrně jasně.

O hře jako takové toho ale stále příliš nevíme – únik je v kombinaci s náznakem od zmiňovaného insidera možné považovat za velmi věrohodný, ale zatím nebylo oznámeno, kdo konkrétně na hře pracuje, případně jak podrobněji vypadá nebo kdy se jí dočkáme. Výše sice přikládáme čtveřici obrázků, které se objevily spolu s popiskem hry na stránkách Smartoys, ale nejsou příliš průkazné a minimálně trailer by v tuto chvíli přišel vhod. Nemusíme ale smutnit příliš dlouho – dnes od 21 hodin totiž pořádá THQ Nordic svou vlastní prezentaci a je téměř jisté, že právě o nečekaném návratu Alone in the Dark bude řeč. Ostatně, tahle skvělá série survival hororů debutovala už ve vzpomínaném roce 1992, a i když to s ní postupem času šlo z kopce, jde o jedno z nejzásadnějších děl žánru. Poslední regulérní díl se jmenoval Alone in the Dark, vytvořili ho vývojáři z Eden Games (V-Rally, Test Drive Unlimited) a vyšel v roce 2008. Byl to ovšem veskrze průměrný titul s tím, že na opravdové dno se značka propadla až v roce 2015 se hrou Alone in the Dark: Illumination. To byla katastrofální 3rd person kooperativní akce zcela popírající duch ságy a právě remake původního titulu by mohl opět celou situaci zvrátit.

Uvidíme večer. Snad!

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru