The Snitch asi láká na návrat Alone in the Dark

Vrátí se Edward Carnby v novém pokračování slavného survival hororu? Anebo Uwe Boll…?

Zdroj: Infogrames
9. 8. 2022

Nová hvězda mezi leakery The Snitch se zpravidla ozve jen jednou za pár týdnů. Není to zrovna generátor odhalení. Když už ale napíše, většinou to stojí za to. Se svou výjimečnou reputací teď přichází s tweetem, v němž se objevuje citát: “Being afraid of the dark is what keeps most of us alive.” Neboli: “Strach ze tmy drží většinu z nás naživu.”

Někdo v tom vidí narážku na Alana Wakea, někdo jiný zase Perfect Dark. S největší pravděpodobností jde ale o odkaz na Alone in the Dark. Jde totiž o citát z filmové adaptace z roku 2005, který pronese Edward Carnby (Christian Slater). Ano, jde o ten strašný film německého režiséra Uwe Bolla, ve kterém se objevila i Tara Reid.

A teď je otázka, co to znamená. Pevně doufáme, že nás Boll nepoctí dalším opusem. Citátem by ale mohl The Snitch lákat i na něco zajímavějšího – novou hru například. Nabízí se remake, reboot nebo prostě další pokračování. Sluší se přitom připomenout, že práva na značku v tuto chvíli vlastní společnost THQ Nordic. Získala je od Atari v roce 2018. Vortex má důvod domnívat se, že by se hra mohla objevit už na Gamescomu.

Skvělá série survival hororů debutovala už v roce 1992, ale časem to s ní šlo kvalitativně z kopce. Poslední regulérní díl se jmenoval Alone in the Dark, vytvořili ho vývojáři z Eden Games (V-Rally, Test Drive Unlimited) a vyšel v roce 2008. Byl to veskrze průměrný titul. Na opravdové dno se ale značka propadla až v roce 2015 se hrou Alone in the Dark: Illumination, což byla katastrofální 3rd person kooperativní akce zcela popírající duch ságy.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru