505 Games zavírají pobočky ve třech zemích

505 Games zavírají pobočky ve třech zemích

Kanceláře ve Francii, Německu a ve Španělsku končí. Mateřská firma Digital Bros dál šetří

Zdroj: 505 Games
29. 2. 2024

Španělská mutace magazínu Gamereactor přinesla neoficiální zprávu, že ve společnosti 505 Games se opět propouští a zavírají se pobočky ve Španělsku, v Německu a ve Francii. Shodou okolností dnes ráno jsme v souvislosti s tím, že Remedy získali zpět práva na značku Control, psali o tom, že Digital Bros, mateřská společnost vlastnící 505 Games, má problémy a prochází restrukturalizací. Gamereactor píše, že na rozdíl od loňského listopadu, kdy firma oznámila, že propustí 30 procent zaměstnanců, se tentokrát škrty netýkají tolik vývojářů, ale hlavně marketingu, vztahů a komunikace. Update: Britský Eurogamer zprávu potvrdil. Nicméně společnost 505 Games mu řekla, že aktuální rušení je součástí už dříve avizovaných plánů.

Pokračuje původní zpráva: Restrukturalizace ale pokračuje a nevěstí to nic dobrého. Podle zjištění Gamereactoru zachová firma kromě milánské centrály pobočku ve Velké Británii. Kanceláře v některých dalších zemích uzavírá po víc než 15 letech. Propouštění nicméně nemá být tak masivní jako v listopadu. Ze svých zdrojů ale mohu doplnit, že to není poslední vlna propouštění a 505 mají šetřit dál i na poli vývoje.

Digital Bros se už loni v listopadu podobně jako jiní vydavatelé odvolávali na změny na herním trhu a chtěli svou strategii nově víc soustředit na zavedené značky, pokračování a nové verze úspěšných her. Naopak měl být omezen počet velkých vysokorozpočtových projektů.

Digital Bros vlastní kromě 505 Games také DR Studios, Kunos Simulazioni, Avantgarden, Nesting Games, Supernova Games, Infinity Plus Two nebo brněnský tým Ingame Studios, který vytvořil akci Crime Boss: Rockay City. I jeho se propouštění dotklo. Společnost 505 Games loni vydala například také Ghostrunner 2, který se ovšem podle všech indicií neprodával tak dobře, jak si firma představovala. V těchto dnech vydavatel poslal na trh remake Brothers: A Tale of Two Sons. Letos by měla být jeho tahákem závodní hra Assetto Corsa 2 od studia Kunos Simulazioni. Pokud vyjde včas.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru