Zrušená adventura ze světa Warcraftu dostala remaster

Zrušená adventura ze světa Warcraftu dostala remaster

Hra Lord of the Clans má hezčí filmečky. Autor remasteru doplnil i 2 chybějící z TV nahrávky

Zdroj: Blizzard
7. 8. 2022

Před dvěma lety v únoru jsme vás informovali o úniku videí ze zrušené stealth akce StarCraft: Ghost od Blizzardu. Mohli jsme se podívat na videa, která podrobněji prezentovala v roce 2002 oznámený titul, jenž ale vinou řady okolností nikdy nespatřil světlo světa. Podobné případy jsou vždycky fantastickou příležitostí, podívat se na kousek téměř ztracené herní historie a je velmi příjemné, že takových odhalených projektů je víc. Dalším, a shodou okolností také od Blizzardu, je Warcraft Adventures: Lord of the Clans – adventura z neméně populárního světa, která vznikala mezi lety 1996 a 1998 a slibovala velmi poutavý námět.

Ve hře jste totiž neměli dělat nic menšího, nežli v kůži Thralla sjednocovat svět. Tato informace by vás ale neměla příliš překvapit, pokud jste se o historii Warcraftu či dokonce tento titul zajímali – v roce 2016 totiž na internet unikla téměř kompletní hratelná verze a její obsah je fanouškům dobře znám. Nyní ale přichází významný aktualizační moment v podobě fanouškovského remasteru, který se soustředí zejména na cutscény, jejich kvalitu, ozvučení a hlavně doplnění dvou filmečků, které v původní uniklé verzi z roku 2016 chyběly.

Hra nyní obsahuje: všech 20 cutscén, včetně dvou, které chyběly, přídány byly také nové zvukové efekty i hudba a obnoven byl i chybějící dabing.

O remasteru informuje portál Indie Retro News, kterého kontaktoval autor vylepšené verze s přezdívkou liqmatrix. Svůj projekt nazval The Warcraft Adventures – Cutscenes Remaster Project a předkládá své dílo zdarma každému, kdo si stihl opatřit uniklou verzi před ostrým zásahem Blizzardu. „Hra nyní obsahuje: všech 20 cutscén, včetně dvou, které chyběly, přídány byly také nové zvukové efekty i hudba a obnoven byl i chybějící dabing,“ uvádí magazín Indie Retro News. Dále vysvětluje, že cutscény byly po zvukové stránce restaurovány s použitím zdrojových dat ze strategií Warcraft a Warcraft 3, odkud liqmatrix čerpal i efekty.

Nebyla to však jen detektivní práce stran oněch dvou cutscén a postupné vylepšování zvuků, autor remasteru pochopitelně zapracoval i na obrazové a obecně technické stránce, když se snažil náhledová videa vyrenderovaná v nižším rozlišení dostat zásahem umělé inteligence na snesitelnější úroveň. Dle přiložených videí se mu to podařilo více než obstojně a samozřejmě si s ohledem na pečlivost celé práce nenechal ujít možnost vše řádně začistit, správně sesynchronizovat a nabídnout hráčům takřka bezvadný výsledek.

Zdroj: Blizzard

Pokud vás zajímá víc detailů o projektu, doporučujeme podívat se na blog zmíněného fanouška, kde některé z aspektů popsal podrobněji. Tvrdí například, že na remasteru pracoval od úniku původní verze, tedy dlouhých šest let nebo že chybějící cutscény dostal do hry díky mravenčí práci při čištění jediného dostupného záznamu z VHS. Téměř každé políčko videa prý upravoval liqmatrix ručně a pečlivě je upravil tak, aby byla zachována původní frekvence 12 fps. Chybějící dabing pak doplnil pomocí softwarového předčítače hlasu, který samozřejmě náležitě upravil, aby zapadl do hry a hráči neměli pocit, že poslouchají příliš nevyvážené dílo.

Pokud jste o tenhle remaster, podotýkáme nikdy nevydané hry, projevili zájem, zamiřte na citovaný blog a postupujte podle pokynů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru