Zpětná kompatibilita v xCloudu nabízí hry z Xboxu a Xboxu 360

Zpětná kompatibilita v xCloudu nabízí hry z Xboxu a X360

Díky streamování si lze zahrát Fallout, The Elder Scrolls, Gears of War, Fable nebo Perfect Dark

Zdroj: Xbox
1. 4. 2021

Ve světle aktuálních zpráv o ukončení provozu PlayStation Storu na PS3, Vitě a PSP se tohle jeví jako jedna z dobrých cest, jak zachovat digitální poklady minulosti pro budoucí generace. Microsoft přidává do streamovací služby xCloud starší hry z původního Xboxu a Xboxu 360. Celkem se jedná o 16 atraktivních titulů.

Jsou to hry od Bethesdy, Rare i Epic Games. Jejich kompletní seznam už najdete v tabulce níže. Vybrané tituly mají funkční i dotykové ovládání pro Android. Jde o Jetpac Refuelled, Viva Pinata a Viva Pinata Trouble in Paradise. Pro zbytek je třeba připojit ovladač.

Poptávka po “zpětné kompatibilitě” a hrách z minulých generací byla podle Xboxu velmi silná od samého začátku. Jednalo se prý o jedno z nejčastějších přání uživatelů. Microsoft chce hráčům zpřístupnit tituly napříč generacemi bez ohledu na hardware.

Další tituly mají do služby brzy dorazit. xCloud je součástí Xbox Game Pass Ultimate. Služba by se měla brzy prostřednictvím browseru objevit také na PC a iOS. Microsoft už ji tu testuje.

Podporované tituly

Banjo-Kazooie, Banjo-Tooie, Double Dragon Neon, Fable II, Fallout: New Vegas, Gears of War 2, Gears of War 3, Gears of War: Judgment, Jetpac Refuelled, Kameo, Perfect Dark, Perfect Dark Zero, The Elder Scrolls III: Morrowind, The Elder Scrolls IV: Oblivion, Viva Piñata, Viva Piñata: TIP

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru