World of Horror, Ysbryd Games, Znepokojivý World of Horror vyjde v létě

Znepokojivý World of Horror vyjde v létě

Výrazně stylizované děsivé RPG dorazí také na konzole. Inspirací byl Džundži Itó i Lovecraft

Zdroj: panstasz
Název: World of Horror Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: , , Datum vydání: 19. 10. 2023

Pokud vám něco říká jméno Džundži Itó a znáte jeho tvorbu, možná vyhledáváte i další podobné kousky. V takovém případě jste mohli narazit i na hru World of Horror, jež mu svou výtvarnou stylizací vzdává hold. Hra původně vyšla v únoru 2020 v podobě early accessu a od té doby zaujala velké množství hráčů nejen 1-bit grafickým zpracováním, ale i svou atypičností a přístupem k žánru, hratelnosti a vypravování. Autor hry vystupující pod přezdívkou Panstasz po mnoha letech osamoceného vývoje konečně míří do finále – hra předběžný přístup opustí letos v létě. Navíc se podívá i na další platformy, a tak budou moci svět hororu zažít i další odvážní hráči. Nejde totiž o ledajaký zážitek.

World of Horror je popisováno jako hororové RPG, které však využívá i roguelite prvků, tahových soubojů, což celé rámcuje neméně svérázný příběh vyprávěný ve stylu vizuálních novel. A aby toho nebylo málo, dojde i na těžká rozhodování a hádanky. Svět se totiž začíná hroutit, Japonsko zachvátily podivné a nevysvětlitelné jevy a schyluje se ke zkáze, neboť se vracejí staří bohové. Tuto hrozbu je potřeba odvrátit, ale nic není přesně dané a hrozby se objevují náhodně podle karet. Kam vyšetřování povede? Co se vlastně děje a proč? Na to by měl někdo přijít, ideálně vy. Nebo se o to alespoň pokusit…

Hra už na první pohled působí velice znepokojivým dojmem, což je jedna z jejích předností. K tvorbě grafiky bohatě postačilo Malování od Microsoftu a navzdory původnímu 1-bit tématu se začaly objevovat i další barvy. Inspirací byl také H. P. Lovecraft, z něhož vychází například design nepřátel. Přidejme k tomu samotné téma, pátrání a hádanky, děsivé výjevy a setkání, chytrý design sázící na náhodu a nečekané situace, podivné konverzace, ještě podivnější lidi a chiptune hudbu a dostaneme World of Horror – jistým způsobem nepříjemný, ale nadmíru lákavý a poutavý počin, který se postupně rodil a formoval řadu let.

Pokud vás tato netradiční hra zaujala, můžete si vyzkoušet její demo na itch.io, případně je samozřejmě stále možné si ji pořídit v předběžném přístupu na Steamu nebo Microsoft Store, kde je rovněž demoverze dostupná. Vydavatel Ysbryd Games oznámil, že plná hra vyjde v létě, přesné datum ovšem zatím neznáme, zato víme, že World of Horror nezůstane pouze na PC, ale zamíří i na konzole, konkrétně PlayStation 4 a PlayStation 5 a také na Nintendo Switch.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru