Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition, Rockstar Games, Známe datum vydání i cenu vylepšené trilogie Grand Theft Auto

Známe datum vydání i cenu trilogie Grand Theft Auto

Naplnila se spekulace, že termín Rockstar oznámí při příležitosti 20. výročí GTA III

Zdroj: Rockstar Games
22. 10. 2021

Společnost Rockstar Games na svém oficiálním webu oznámila, že Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition vyjde 11. listopadu a bude stát 1599 korun. Jak už dříve uniklo, slibuje lepší svět a jeho nasvícení, textury ve vysokém rozlišení, delší vykreslovací vzdálenost nebo ovládání ve stylu GTA V. Ale kompletní seznam změn je pochopitelně ještě mnohem delší.

Kdo si kompilaci koupí na Rockstar Storu nebo v Rockstar Games Launcheru do 5. ledna, bude mít nárok na slevu z dalšího nákupu. Známe rovněž minimální a doporučené hardwarové nároky. Zmíněného 11. listopadu má kompilace dorazit nejprve v digitální verzi, krabicová pak bude k dispozici 6. prosince.

Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition už má aktivní předobjednávku na Microsoft Storu. Stojí tu 1599 korun a vydání slibuje na 11. listopadu v 16 hodin. Velikost bude 49 GB. I na PlayStation Storu už se hra prodává za 1599 korun. Digitální kanál Nintenda odhaluje velikost 25,4 GB pro Switch.

V tiskové zprávě a na oficiálním webu Rockstar láká na přepracované zaměřování, vylepšený volič zbraní a rozhlasových stanic i minimapu, která slibuje lepší navigaci. Gunplay má být celkově lepší. Samozřejmostí jsou aktualizované achievementy a trofeje. Verze pro Switch nabídne specifické ovládání včetně využití zaměřování pohybem. Na Switchi využijete i dotykovou obrazovku k zoomování a ovládání menu. Pokud jde o specifické funkce pro jednotlivé platformy, PS5 a Xbox Series X zase nabídnou rozlišení 4K a až 60 fps. PC verze pak láká třeba na technologii DLSS od společnosti Nvidia.

Kromě lepšího nasvícení se všechny platformy chlubí vylepšenými stíny, počasím, odlesky i upgradovanými modely postav a vozidel. Lepším dojmem má působit také zeleň a stromy. Modernější efekt má mít také voda. Bude rovněž možné okamžitě restartovat nepovedenou misi. Jak se spekulovalo, hru nově pohání Unreal Engine. Vylepšenou verzi má na svědomí tým Grove Street Games, který už dříve portoval starší hry od Rockstaru zejména na mobily a tablety.

Část z novinek se objeví i v cloudových streamovacíh službách. Grand Theft Auto: San Andreas – The Definitive Edition dorazí 11. listopadu do Game Passu a Grand Theft Auto III – The Definitive Edition pak 7. prosince na PlayStation Now.

Zdroj: Rockstar Games

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru