GRIT, Team GRIT, Zkuste si westernový battle royale GRIT

Zkuste si westernový battle royale GRIT

Stovka hráčů bojuje na život a na smrt už i na divokém západě. O víkendu je k dispozici beta

Zdroj: Team GRIT
3. 4. 2021
Název: GRIT Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Měli jsme tu už různé variace na režim battle royale a vymanit se z průměru, jakkoli na sebe upozornit v tvrdé konkurenci, je pro vývojáře čím dál složitější. Team GRIT vsadil na netypické prostředí a možná snahu využít trochu popularity Red Dead od Rockstaru. Autoři oznámili westernový battle royale nazvaný GRIT. Stovka hráčů se v kulisách divokého západu utkává na život a na smrt, dokud nezůstat stát jen jediný.

Můžete navázat pouto se svým věrným ořem, anebo jej vyměnit za ocelového oře a zmocnit se lokomotivy uhánějící prérií, s níž nakonec uniknete z oblasti i s plnými kapsami.

Nechybí tu prérie, koně, revolvery, klobouky, saloony… ani padáky. Dobře, tohle nebude úplně seriózní western. Do hry se můžete zapojit sami, v páru i ve skupinách pro 3 či 4 hráče. Budete hledat zbraně jako v konkurenčních titulech, na výběr bude přes 20 různých kousků od revolverů, přes pušky až po brokovnice. Kombinací vhodného vybavení si navíc lze aktivovat různé speciální perky.

Můžete navázat pouto se svým věrným ořem, anebo jej vyměnit za ocelového oře a zmocnit se lokomotivy uhánějící prérií, s níž nakonec uniknete z oblasti i s plnými kapsami. A když jste vyřazeni ze hry, zpět do akce se můžete dostat vítězstvím v typickém westernovém duelu. I když i v tomto případě se jedná o mechanismus, který známe třeba z Call of Duty: Warzone.

Ale co je potenciálně možná vůbec nejzajímavější? Už tento víkend je možné GRIT zdarma vyzkoušet. O přístup je třeba zažádat na profilu hry na Steamu. Autoři nicméně upozorňují, že servery jsou zatím jen v Americe, ale připojit se samozřejmě nebrání ani nám Evropanům. Jsou přirozeně zvědaví na zpětnou vazbu od hráčů. A pokud byste se náhodou neprobojovali do tohoto testu, nemáte věšet hlavu, přijdou další.

Vývojáři jsou stále relativně na začátku a v tuto chvíli se chystají na vstup do early accessu. Spousta funkcí proto zatím chybí a přítomné prvky nejsou stoprocentně optimalizované. Plná verze zatím nemá přesný termín, ale to je pochopitelné. Na jaře by měla hra vstoupit teprve do programu předběžného přístupu na Steamu.

Nápad na westernový battle royale mi sám o sobě přijde atraktivní, ale vůbec nedokážu odhadnout, zda bude v podání hry GRIT i zábavný.

Autoři předpokládají, že early access opustí letos v září, ale bude samozřejmě záležet hlavně na zpětné vazbě od hráčů a dalším vývoji. Plná verze nabídne už tradičně více obsahu a zahrne přání fanoušků. To podstatné prý ale najdeme v titulu už nyní. GRIT v tuto chvíli míří jen na Windows, o konzolích zatím autoři mluvit nechtějí. Zatím neplánují ani verze pro Mac a Linux.

Jsem docela rád, že s oznámením vývojáři počkali až na 2. dubna a nepřišli s ním na apríla, jinak bych byl trochu na pochybách. Některé vtípky jsou v posledních letech tak sofistikované, že je čím dál náročnější uhádnout, co je pravda a co nikoli. A mnohé z nachytávek se nakonec ukážou být realitou. V každém případě nápad na westernový battle royale mi sám o sobě přijde atraktivní, ale vůbec nedokážu odhadnout, zda bude v podání hry GRIT i zábavný, anebo titul skončí podobně jako mnohé jiné pokusy. Zkuste ho a dejte nám vědět.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru