Doom, id Software, Zkuste si first person Golden Axe v Doomu

Zkuste si first person Golden Axe v Doomu

Jedna kultovní klasika se propojila s druhou v zajímavém komunitním crossoveru

Zdroj: BBblazkowicz
31. 8. 2021
Název: Doom Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 10. 12. 1993

Nemá smysl zdlouhavě debatovat o nesmrtelnosti Dooma. Vedle úplně nových projektů opakovaně láká i pozornost těch autorů modifikací, kteří jej chtějí propojit s jinými klasikami. Na Vortexu jsme už takto psali třeba o snaze o crossover kultovní akce od id Software a Metal Gearu. V Japonsku jednou nohou zůstaneme i v případě nového projektu.

Modder BBblazkowicz pracuje na first person verzi klasiky Golden Axe od Segy právě v enginu Dooma. Jeho projekt si můžete sami vyzkoušet v pre-alfa verzi, kterou uvolnil minulý týden. Sám přitom radí, že budete potřebovat poslední verzi GZDooma. K dispozici je první úroveň nazvaná Village Outskirts.

Soubojový systém je samozřejmě úplně jiný než ve střílečce a inspiroval se slavnou beat ‚em up. Mod přichází se staronovou hudbou, zvukovými efekty i grafikou a nabízí také speciální schopnosti, kterým jsme minimálně my v devadesátkách říkali prostě a jednoduše magika. Funguje to úplně stejně jako v originálu a totéž platí pro doplňování zdraví mlácením skřítků. Zatím ale nejde osedlat oblíbené potvory.

Tato a další funkce ale budou samozřejmě časem přibývat. Během boje máte za úkol také zachránit vesničany, než je sprovodí ze světa vaši nepřátelé. Výměnou můžete získat zdraví navíc. Na výběr jsou už nyní všichni tři oblíbení hrdinové, i když všichni víme, že trpaslík je nejlepší a v coopu si druhý hráč musí vzít holku kvůli magice. Druhá úroveň, či mapa, chcete-li, má být směsicí Turtle Village a Ruins z Golden Axe II, prozradil BBblazkowicz, což pochopitelně podle autora obnáší spoustu hraní klasiky.

Další slova už jsou zbytečná. Můžeme jen doufat, že nadšení autorovi vydrží dost dlouho na to, aby svůj projekt dotáhl do konce. A pokud stále nemáte Golden Axe dost, můžete si připomenout zrušený prototyp vylepšené klasiky, který loni Sega uvolnila při příležitosti oslav 60. výročí založení firmy.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru