Aqua Ippan, Zkuste si duchovního nástupce série Metal Slug

Zkuste si duchovního nástupce série Metal Slug

Aqua Ippan působí skoro jako oficiální spin-off. Stáhnout si můžete bezplatné demo

Zdroj: Division 六
30. 5. 2023
Název: Aqua Ippan Vývojář: Platformy: Žánr:

Série Metal Slug je moje srdcovka a než ji bylo pořádně možné hrát doma, naházel jsem do jejích automatů hezkých pár odměn za brigády. Tahle značka je stále docela aktivní, i když na regulérní pokračování čekáme už poměrně dlouho. Ale vedle oficiálních her dala vzniknout i různým klonům a duchovním nástupců. Jedním takovým je i hra Aqua Ippan. Jde o akční plošinovku, která jako by původnímu Metal Slugu z oka vypadla. Nejenže se má podobně hrát, ale hlavně tak vypadá. Náhodný kolemjdoucí by si ji klidně mohl s originálem splést, a to myslím jako poklonu.

Pracuje na ní už několik let autor s přezdívkou Division 六, který spravuje také fanweb 6th Division’s Den zaměřený na ságu Metal Slug. Nijak se tedy samozřejmě netají s tím, že jeho novinka je výrazně ovlivněná známou ságou a je poctou také ztracenému prototypu Metal Slug: SV-001, z něhož vycházejí i některé konkrétní nápady. Ostatně teď byste se možná měli podívat na video, abyste ocenili, jak těsně se předloze tenhle nadaný fanoušek přiblížil, ať už jde o stylizaci, pixel art, animaci, prostředí… A tak bych mohl ještě dlouho pokračovat.

Co je vůbec nejlepší, nemusíte skončit u sledování videa. Hru si můžete vyzkoušet díky nedávno vydané demoverzi pro Windows. Mějte ale na paměti, že se jedná o rozpracovanou verzi a finální produkt má být po stránce hratelnosti, grafiky i zvuku ještě dál, říká autor. Cílem samozřejmě je, aby se i u nové hry člověk cítil, jako by zapnul nějakou notoricky známou klasiku.

Pokud jde o premisu, mladí potápěči objeví na dně jezera tajemný artefakt a po krku jim jde ozbrojená skupina nazvaná Vigilanti, která jim chce jejich poklad ukrást. Do akce se může pustit jeden i dva hráči současně. Čekají nás rychlé přestřelky, zachraňování rukojmí a cestou budeme samozřejmě sbírat různé vylepšováky. Na druhé straně Division 六 říká, že ačkoli je hratelnost hodně podobná jako u série Metal Slug, Aqua Ippan se víc soustředí na pohyb a protagonisté jsou rovněž víc závislí na pomoci spojenců.

Autora můžete podpořit také přes platformu Ko-fi. Division 六 má samozřejmě pár pomocníků na soundtrack a další programování, většinu práce včetně kódu a grafiky ale zastane sám. Inu, nezbývá než mu držet palce. A sobě taky.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru