MultiVersus, Warner Bros. Interactive Entertainment, Získat veškerý obsah v MultiVersus stojí až 6 tisíc korun

Získat veškerý obsah v MultiVersus stojí až 6 tisíc korun

Čerstvě spuštěná beta odhalila detaily o monetizaci. Na free to play hru to není zlé

Zdroj: Warner Bros.
20. 7. 2022
Název: MultiVersus Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 28. 5. 2024

Hráči, kteří se zúčastnili alfaverze bojovky MultiVersus od Warner Bros., dostali před několika hodinami předběžný přístup do komplexnější bety, která bude následně od 26. července dostupná všem. Nad rámec dojmů z vlastního hraní, videí a screenshotů nicméně hráče zajímá také monetizační model, s přihlédnutím k tomu, že jádro hry bude dostupné v rámci pravidel free-to-play. Magazín VGC proto přichází s hloubokovou analýzou toho, jak MultiVersus funguje po finanční stránce a přichází s poměrně přívětivým výsledkem. Abyste si totiž odemknuli veškerý obsah, budete muset postupně zaplatit v přepočtu asi 6000 korun, a to převážně za kosmetické předměty, které nelze odemknout vlastním hraním.

Shodně jako řada dalších podobně koncipovaných her, multiVersus nabízí dvě měny – herní a prémiovou, pojmenovanou Gleamium. Tu si budete moci koupit v balíčcích od 450 mincí do 6000 za ceny od 120 do 1200 Kč. Nic šokujícího, nic překvapivého. Co se týče obsahu, za Gleamium můžete odemknout hratelné postavy – vyjdou kompletně na přibližně 1600 korun – a výazně tak rozšířit celkový zážitek. MultiVersus nabídne 16 bojovníků a bojovnic ze světů napříč katalogem Warner Bros., ovšem pouze čtyři z nich budou dostupné od začátku. Jak ale upozorňuje VGC, protože lze další hratelné postavy získat postupným hraním, jejich cenu přepočítanou z Glaemium na skutečné peníze do svého součtu nezahrnuli.

Tím nejčastějším, co budou hráči kupovat, tak zůstávají skiny na postavy, animace, hlášky postav, samolepky nebo vlajky, kterých jsou ve hře desítky a jejich cena tak logicky vzrůstá. Ačkoliv některé z nich můžete odemknout hraním, většina zůstává schovaná za paywallem a postupně se dostanete až na částku 30 000 Gleamium, odpovídající 250 dolarům, tedy v přepočtu zmiňovaným 6000 korunám. Samozřejmě za předpokladu, že byste začali s nulovým počátečním stavem prémiové měny a koupili si pět nejvýhodnějších balíčků po 6000 mincích. Jak dále vysvětluje VGC, situace se může trochu změnit, pokud si k některým kosmetickým doplňkům najdete cestu skrze battle pass, který nyní stojí pouze 300 G, protože jde o zkrácenou sezónu, univerzálně ale odpovědět nejde.

Na druhou stranu, ačkoliv je to stále dost peněz, free to play hry nejsou zdarma a právě široká nabídka předmětů, kterou si mohou hráči koupit, má zaručit vývojářům, že si „každý najde to své“. Otázkou pak samozřejmě zůstává, jestli nad rámec veškeré matematiky bude MultiVersus dobrou hrou, to se ale prokáže až časem, byť aktuální náznaky mluví o poměrně schopném vyzyvateli Super Smash Bros., který žánru kraluje už dlouhé roky.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru