Ratchet & Clank: Rift Apart, Sony Computer Entertainment, Ženský protějšek Ratcheta z nové hry se jmenuje Rivet

Ženský protějšek Ratcheta z nové hry se jmenuje Rivet

Vývojáři odtajnili jméno druhé hratelné postavy. Na tento týden se chystá State of Play

Zdroj: Sony
26. 4. 2021
Název: Ratchet & Clank: Rift Apart Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: , Datum vydání: 11. 6. 2021

Vydání Ratchet & Clank: Rift Apart se nezadržitelně blíží a Sony ve spolupráci s vývojáři z Insomniac Games spouští patrně poslední marketingovou vlnu. Před několika minutami vyšlo video s úplně novými záběry přímo z hraní, v nichž ale nesledujeme Ratcheta, nýbrž druhou hratelnou postavu Rivet. Ano, jméno dosud tajemného ženského protějšku se dozvídáme necelé dva měsíce před uvedením hry 11. června, což vývojáři samozřejmě v článku na blogu PlayStationu glosují. „Uhodli jste to?! Rivet! Rivet je bojovnice odboje z jiné dimenze, kde po veškerém organickém životě prahne císař Nefarious,“ láká creative director Marcus Smith a skrze zmiňované video odhaluje další zajímavé střípky hry.

Vzhledem k tomu, že celá hra se točí kolem přeskakování mezi různými dimenzemi, dalo se počítat s tím, že je vývojáři napevno ukotví v příběhu a nepůjde jen o způsob, jak rychle měnit prostředí, aby se neokoukala. Část vesmíru, kam se Ratchet s Clankem vydávají ve videu, patří jejich úhlavnímu nepříteli, který si zde vybudoval císařství a prohlásil se jeho vůdcem. Nepřekvapuje nás proto, že město nese název Nefarious City a nedivíme se ani jeho velikosti a bohatosti, co se vozidel, obyvatel a předmětů týče. Už dříve se vývojáři z Insomniac Games chlubili, že Rift Apart bude největší hrou celé série a coby exkluzivita pro PlayStation 5 od interního týmu PlayStation Studios bude chtít výkon nové konzole využít naplno.

Marcus Smith v článku také poukazuje na hudební doprovod od skupiny DEVO, která patří k jeho osobním favoritům a je rovněž domovem skladatele Marka Mothersbaugha, který se podepsal pod celý soundtrack Rift Apart. „Mimo jeho práci v DEVO jste mohli slyšet jeho hudbu ve hrách Crash Bandicoot a Jak & Daxter, stejně jako v animovaném seriálu Rugrats a filmu Thor Ragnarok,“ vyjmenovává Smith. Přidává i odkazy na Soundcloud, kde je možné poslechnout si některé ze skladeb a nutno říct, že titulární má patřičnou sílu.

Nad rámec Rivet, nových lokací a hudby pak vývojáři přidávají pohled na pětici speciálních brnění obou hrdinů z Digital Deluxe edice hry a lákají na další vysílání State of Play. To proběhne už ve čtvrtek 29. dubna od 23 hodin večer našeho času a bude se samozřejmě soustředit na nového Ratcheta, stejně jako na některé nezávislé tituly, které se v nejbližší době chystají. Celá akce bude mít 15 minut a rozšířený pohled na hratelnou část Rift Apart bude tvořit převážnou část stopáže.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru