Zemřel americký herec Lance Reddick

Zemřel americký herec Lance Reddick

Kromě filmu a televize se podílel také na hrách Destiny či Horizon. Zahrál si i v Resident Evilu

Zdroj: Guerrilla Games
18. 3. 2023

Ve věku 60 let náhle zemřel americký herec Lance Reddick. Vedle mnoha filmových a televizních rolí zanechal také výraznou stopu ve světě videoher. Reddick byl nalezený v pátek 17. března mrtvý ve svém domě v Los Angeles. Detaily o jeho úmrtí jsou v tuto chvíli nejasné. Zemřít měl bez předchozích potíží ráno z přirozených příčin. Vzpomínku a čest vyjádřili Reddickovi nejen jeho spolupracovníci a kolegové, ale také hráči. Platí to zejména o komunitě Destiny, kde se spontánním a přirozeným místem piety stalo místo, kde se nachází komandér Zavala, jemuž Reddick propůjčil svůj hlas.

Reddick se proslavil díky seriálům The Wire, který byl u nás uváděn pod názvem The Wire – Špína Baltimoru, a Fringe (Hranice nemožného). Ve filmu na sebe upoutal zejména díky akční sérii John Wick. Objevil se ale rovněž ve filmech Snila jsem o Africe, Útok na Bílý dům, Godzilla vs. Kong nebo seriálu Lost (Ztraceni).

Uslyšíme ho ještě ve hře Hellboy

Velmi blízko měl k videohrám, jak už bylo řečeno, a jeho práce se tu prolínala právě i s televizní produkcí. Ve hře Quantum Break od finského studia Remedy propůjčil svůj hlas i podobu postavě Martina Hatche. Fanoušci Horizon Zero Dawn a Horizon Forbidden West od Guerrilla Games ho zase mohou znát jako Sylense a v Destinyod Bungie  se ujal populárního komandéra Zavaly.

Tím ale výčet her, jimž propůjčil svůj hlas, ani zdaleka nekončí. Poprvé promluvil ve hře už v roce 2009 v titulu 50 Cent: Blood on the Sand. Naposledy máme naopak slyšet jeho hlas v titulu Hellboy: Web of Wyrd, který se teprve chystá na trh a Reddick tu ztvárnil hlavní roli. A mezitím se podílel třeba na hrách Payday 2 (Charon) a John Wick Hex (Charon).

Nedávno se pak jeho náklonnost pro videohry i seriály protla, když se objevil v hraném seriálu Resident Evil od Netflixu, který u nás běžel pod názvem Resident Evil: Lék. Objevil se tu coby nechvalně proslulý padouch Albert Wesker. Seriál byl ale zrušen po první sezóně.

Reddick měl velmi blízko k fanouškům Destiny, a tak není divu, že na něj hráči vzpomínají přímo v tomto světě, jak je pro komunitu v podobných případech typické.

Vedle mnoha jiných osobností tak přirozeně vzpomínají na sociálních sítích na Reddicka i hráči a vývojáři. Čest mu vzdalo například studio Bungie

Sám Reddick naposledy fanoušky oslovil prostřednictvím krátkého videa na svém Twitteru. To bylo ve středu 15. března, kdy se zdál být zcela v pořádku.

Lance Reddick se narodil ve městě Baltimore ve státe Maryland 7. června 1962. Některé z jeho videoherních rolí si můžete připomenout níže.

Quantum Break

Horizon Forbidden West

Destiny

A na závěr jsem si nechal něco trochu na jiného. Pro fanoušky LeVara Burtona, Star Treku a seriálu Kořeny. Lance Reddick jinak, než ho možná znáte.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru