Ze Steamu na chvíli omylem zmizely hry od Rockstaru

Ze Steamu na chvíli omylem zmizely hry od Rockstaru

Když se vrátily, byl mezi nimi i Midnight Club 2 a DLC pro L.A. Noire a Max Payne 3 zdarma

Zdroj: Rockstar Games
20. 4. 2021

Rockstar hráče velmi příjemně překvapil. Uvolnil totiž zdarma všechna dříve placená DLC pro hry L.A. Noire (původní verze, nikoli ta VR) a Max Payne 3. Obě jmenované se nicméně rozloučily s podporou pro 32bitové systémy.

Midnight Club 2 v prodeji jen na hodinku

Stalo se tak nečekaně a po větším veletoči her od Rockstaru na Steamu. Nejprve všechny tituly z této distribuční platformy zmizely, aby se přibližně za půl hodiny zase vrátily a spolu s nimi i závody Midnight Club 2, které se přestaly prodávat už v roce 2018.

Kdo si však nepospíšil, hru si už nekoupí. O hodinu později ze Steamu zase zmizela. Důvodem jsou s největší pravděpodobností neobnovená práva na licencovaný soundtrack. Midnight Club 2 původně vyšel v roce 2003 a stojí za ním tým Rockstar San Diego.

Minimálně tak mají autoři jednoznačný signál, že komunita by o comeback titulu stála.

Společnost Rockstar k těmto škatulatům neposkytla žádné bližší informace. Nekomentovala rozšíření zdarma ani záhadné zmizení a znovuobjevení svého katalogu na Steamu. Vývojáři nicméně potvrdili, že k návratu závodů Midnight Club 2 došlo omylem. Přestože k nápravě došlo rychle, řada hráčů byla rychlejší, o čemž svědčí mimo jiné nové recenze na Steamu. Minimálně tak mají autoři jednoznačný signál, že komunita by o comeback titulu stála. Třeba pak Rockstar podnikne nějaké kroky…

Nejde o první podobný případ náhle pohřešovaných her na Steamu. Letos v březnu jsme psali, že Steam dočasně odstranil desítky her včetně CS:GO. Valve během dvou hodin tituly do nabídky opět vrátili.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru