Space Engineers, Keen Software House, Ze Space Engineers se může stát závodní simulátor

Ze Space Engineers se může stát závodní simulátor

V novém DLC přidávají vývojáři bloky pro stavbu bugin. Přichází i vylepšení pro Xbox Series X

Zdroj: Keen Software House
27. 11. 2020
Název: Space Engineers Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 28. 2. 2019

Vývojáři z českého studia Keen Software House vydali další rozšíření pro svůj vesmírný sandbox Space Engineers. Po balíčcích Frostbite a Sparks of the Future z března, resp. června letošního roku, přichází DLC nazvané Wasteland, které se zaměřuje na práci a pohyb v zákoutích bohem zapomenutých planet. Stejně jako v předchozích případech jde o placený balíček, jehož cena je ale nastavena na příjemných 3,29 eur, a jak vývojáři upozorňují, jde jen o kosmetické vylepšení, které nedává majitelům DLC žádnou výhodu proti ostatním hráčům v multiplayeru. S nimi je proto možné i nadále hrát bez jakéhokoliv omezení, ať už Wasteland mají, či nikoliv.

Jak už bylo naznačeno v titulku, velký důraz kladli vývojáři na přidání prvků, které mají podpořit činnosti, k nimž se hráči na základě pravidel a možností hry přirozeně uchylovali. Jednou z takových věcí bylo i závodění, ať už na povrchu planet, či ve vesmíru, a proto KSH reagují přidáním offroadových kol, kokpitem závodní buginy nebo dekorativními výfuky. Jak naznačuje nový trailer, součástí závodů jsou pochopitelně i zbraně, umístěné nejen na příhodných místech trati, ale také přímo na jednotlivých vozidlech, takže s trochou trpělivosti, představivosti a zručnosti můžete sami, ale ještě lépe ve společnosti dalších hráčů v multiplayeru zcela zapomenout na vesmírnou složku a jen sjíždět jednu pouštní planetu za druhou. Co se týče výroby, v závěru nového videa je jasně patrné, že omezení se v podstatě nekladou a nejde jen o design vozidel, ale také jejich velikost, která může růst do úctyhodných rozměrů odpovídajících spíše pohyblivé budově nežli vozidlu.

Nejsou to ale jen placené závodní bloky, které společně s Wasteland přichází – šéf studia Marek Rosa na svém blogu vysvětluje, že bezplatný update nabízí dostatek nového obsahu pro všechny, včetně oné planety Pertam, která hraje hlavní roli v popisovaném videu. Rozloha využitelné plochy je 50 kilometrů čtverečních, má dýchatelnou atmosféru, ale pozor si musíte dávat před elektrickými bouřemi i podmínkami při těžbě vzácných zdrojů. Společně s novou planetou pak mají možnost všichni hráči využít nové armor bloky, kokpity pro roveru a scénář výše představeného závodu na pouštním smetišti.

Zdroj: Keen Software House

Update i balíček závodních bloků je pak vedle PC verze dostupný pochopitelně i na Xboxu One, kam vývojáři poprvé zařadili i možnost připojit se k dedikovaným serverům, případně je založit. Podle Rosy šlo o důležitou vlastnost, po které hráči volali v podstatě od uvedení konzolové verze a hra nyní umožní nejen připojovat se k veřejným serverům až pro 16 hráčů, ale skrze partnera Nitrado a doprovodnou aplikaci pro Xbox provozovat server vlastní. Ten pak lze pochopitelně na mnoha úrovních nastavit, včetně spouštění skritpů, což nebývá v případě konzolových multiplayerových her typické. V souvislosti s Xboxem se pak dále pojí informace o vylepšeném schématu ovládání skrze gamepad a hlavně o vylepšeních, která přichází s uvedením nové generace Xboxu Series X a S. Po aplikaci aktuálního updatu si mohou hráči na novém Xboxu užít lepší grafiku, propracovanější simulaci ve scénářích, pochopitelně i rychlejší loadingy a celkově stabilnější a plynulejší výkon hry.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru