Watch Dogs: Legion, Ubisoft, Zdrojový kód Watch Dogs: Legion prý unikl na veřejnost

Zdrojový kód Watch Dogs: Legion prý unikl na veřejnost

O útoku na Ubisoft se mluvilo už před několika týdny. Může ovlivnit zabezpečení dalších her

Zdroj: Ubisoft
4. 11. 2020
Název: Watch Dogs: Legion Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 29. 10. 2020

Na začátku týdne jsme vás informovali o úniku dat ze společnosti Crytek, mezi nimiž se nacházely zmínky o řadě neoznámených titulů. Spekuluje se o battle royale hře ze světa Crysis, vzpomnělo se také na nikdy neuskutečněné pokračování Ryse: Son of Rome a došlo i na virtuální realitu s domnělými tituly Crysis VR a Robinson: The Journey 2. Pro tuto chvíli je ale podstatné připomenout samotný útok na Crytek, který měla provést ransomware skupina Egregor a autoři Crysis nebyli jejím jediným cílem. Vedle celé plejády neherních společností se v polovině října ocitl pod útokem také Ubisoft a v této souvislosti se mluvilo o možném úniku zdrojového kódu v té době ještě nevydané hry Watch Dogs: Legion. Spekulace však rychle utichly a zdálo se, že šlo jen o planý poplach, což však vyvrací nové informace, podle kterých se měl zdrojový kód skutečně dostat na veřejnost.

Stalo se tak s největší pravděpodobností skrze nechvalně proslulé diskuzní fórum 4chan, kde se začaly rozebírat detaily o 558GB balíku dat, označovaném za zmiňovaný zdrojový kód. Jako důkaz sloužilo několik screenshotů s adresářovou strukturou nebo rozpisem skriptu chování umělé inteligence, doplněných již smazanými odkazy ke stažení dat, věrohodnost těchto informací ale nelze v tuto chvíli ověřit. Proti všeobecnému přesvědčení se na svém Twitteru staví uživatel s přezdívkou PPG, který únik z Cryteku i Ubisoftu aktivně komentuje. Tvrdí, že skupina Egregor nechala zdrojový kód na serverech Ubisoftu a údajně zveřejnila jen grafická data a nástroje. Přesto se již rozebírají možné dopady úniku, které mohou v blízké budoucnosti do značné míry ovlivnit fungování Ubisoftu a jeho podnikání.

Další informace o Cryteku

Na pondělní zprávu o úniku dat od společnosti Crytek navazují další a další zjištění, která se začínají postupně objevovat s tím, jak datamineři prochází jednotlivé soubory. Nad rámec několika zmiňovaných projektů byly nalezeny také zmínky o remasterech dalších dílů Crysis, které vývojáři zřejmě připravují také s ohledem na reakci a přijetí remasteru původní hry. Podle DSOGaming kolují data po Redditu a na svém Twitteru je komentuje uživatel s přezdívkou PPG. Odhaluje například, že vylepšené Crysis mělo nést podtitul Redux nebo že by další díly mohly dorazit s ročními odstupy.

Předně je možné získat ze zdrojového kódu přesné informace o implementaci ochrany proti kopírování. Samozřejmě tím také vzniká možnost, jak ochranu prolomit a připravit crack. A vzhledem k tomu, že takové postupy se uvnitř jedné společnosti používají plošně, v ohrožení jsou rázem další tituly, jako Assassin’s Creed: Valhalla, Immortals, stejně jako chystané Far Cry 6 nebo Rainbow Six Quarantine. Únik nicméně může přinést i něco dobrého, jako je snadnější výroba modifikací, opírající se o jádro hry a přímo ovlivňující její chování, nebo spoustu zajímavostí, které docení herní historici.

Ubisoft se zatím k celému incidentu vyjádřil jen velice stroze. Zástupci společnosti britskému Eurogameru pouze potvrdili, že si jsou vědomi tvrzení skupiny Egregor a momentálně zjišťují okolnosti možného incidentu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru