Asphalt 9: Legends, Gameloft, Závody Asphalt slaví miliardu stažení a míří na Xbox

Závody Asphalt slaví miliardu stažení a míří na Xbox

Mobilní hit si dělá zálusk na další velkou platformu. Může tady obstát v konkurenci AAA her?

Zdroj: Gameloft
16. 4. 2021
Název: Asphalt 9: Legends Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 25. 7. 2018

Společnost Gameloft se pochlubila, že závodní série Asphalt pokořila hranici jedné miliardy stažení napříč všemi platformami. A autoři při této příležitosti oznámili, že Asphalt 9: Legends brzy dorazí jako free-to-play titul na Xbox One a Xbox Series s podporou cross-play a cross-save s Windows 10.

První díl Asphalt Urban GT vyšel na podzim 2004 a ten poslední, Asphalt 9: Legends, v létě 2018.

Asphalt 9: Legends už loni vyšel na Switch od Nintenda. Kromě něj a Windows 10 je hra samozřejmě k dispozici také na iOS a Androidu nebo v Huawei AppGallery. Na titulu pracují studia Gameloftu v Barceloně a Madridu, obsahuje licencované vozy i soundtrack. Hráči mají na výběr desítky aut i tratí a titul se neustále rozšiřuje. Je to opravdu masivní hit.

První díl Asphalt Urban GT vyšel na podzim 2004 a ten poslední, Asphalt 9: Legends, v létě 2018. Značka se od té doby rozšířila na neuvěřitelné množství platforem, které nemá smysl ani jmenovat. Od mobilních telefonů, přes handheldy až na PC. Jedná se o arkádovou závodní sérii, která se inspirovala prvky Need for Speed nebo Burnoutu. Ve spin-offu Asphalt Xtreme jsme se vypravili také do terénu.

Samotný francouzský gigant Gameloft vznikl už v roce 1999 a sídlí v Paříži. Založil ho spoluzakladatel Ubisoftu Michel Guillemot. Má 19 studií po celém světě a nadále se prioritně soustředí na mobilní trh. Do jeho portfolia patří vlastní značky jako Asphalt, Dungeon Hunter, Gangstar, Modern Combat nebo N.O.V.A., ale pravidelně “převádí” na mobily i zavedené úspěšné cizí série jako Assassin’s Creed, Brothers in Arms, Earthworm Jim, Driver, Iron Man, Prince of Persia, Rayman nebo hry ze série Tom Clancy’s. Je také pravdou, že jeho vlastní IP jsou mnohdy variací na slavné velké hry jako GTA nebo Call of Duty.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru