Škoda Time Machine, Škoda Auto, Závodní hra Škoda Time Machine už vyšla

Závodní hra Škoda Time Machine už vyšla

Podívejte se na nové video z VR titulu pro Oculus Quest. Volant si můžete vytisknout

Zdroj: Brainz Immersive
27. 8. 2020
Název: Škoda Time Machine Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Včera jsme vás informovali, že společnost Škoda Auto vydává ve spolupráci se studiem Brainz Immersive vlastní závodní hru pro VR headset Oculus Quest. Titul Škoda Time Machine, který má hráče seznámit s historií automobilky, je k dispozici v mladoboleslavském muzeu, ale bude možné jej rovněž zdarma stáhnout z distribuční platformy SideQuest. Přibližně desetiminutová jízda přitom není simulací v pravém slova smyslu, ale spíš interaktivním výletem do historie, během nějž si osaháte vozy Laurin & Klement Voiturette A, Škoda 1000 MB, Favorit, Octavia i elektromobil Vision iV.

Protože nás projekt zaujal, oslovili jsme jeho autory, abychom o něm zjistili další podrobnosti. Hra byla ve vývoji asi pět měsíců a podílelo se na ní 15 lidí. Zajímalo nás také, zda se bude titul dál nějak rozvíjet, anebo šlo o jednorázový počin. “Je to jednorázový projekt k výročí 125 let od založení značky, drobné doplňky ale budou. Hru budeme rozšiřovat v září o nový model Škody Enyaq iV. Rozšiřování o další modely a herní prvky je zatím otevřené,” uvedl spolumajitel kreativního studia Brainz Immersive Robin Pultera.

„Hra je nyní ve schvalovacím procesu a předpokládáme, že bude k dispozici do konce tohoto týdne.“

Pokud jde o to, proč autoři zvolili jako cílovou platformu právě Oculus Quest, důvodem byla její mobilita. Quest je standalone headset, který není závislý na počítači. Porty pro další platformy ale bohužel vývojáři neplánují. Alespoň zatím. Možná vůbec nejdůležitější téma se však týká vydání. Včera ještě nebylo jisté, kdy bude titul volně v distribuci. “Hra je nyní ve schvalovacím procesu a předpokládáme, že bude k dispozici do konce tohoto týdne,” dodal Robin Pultera. Ještě během dnešního dne pak hra na SideQuestu vyšla.

Plán volantu, které lze následně vytisknout na 3D tiskárně, si můžete stáhnout už nyní na portálu Thingiverse. Je inspirovaný volantem z konceptu Vision iV a bude k dispozici rovněž návštěvníkům mladoboleslavského muzea. Do volantu jsou pak zasazeny samotné ovladače Questu, které má každý majitel headsetu.

Jak už jsme psali včera, úkolem hráče je co nejrychleji projet stanovenou trať. V rámci stylizované projížďky historií automobilky se řidič pohybuje fantastickou krajinou, která je inspirovaná dobovými reáliemi. Ostatně o podobě si můžete udělat mnohem lepší představu díky novému in-game videu, které se nám povedlo od autorů získat.

Původně se měla Škoda Time Machine prezentovat na letošním ročníku autosalonu v Ženevě. S ohledem na aktuální situaci ve světě se ale obě společnosti rozhodly namísto návštěvníkům veletrhů nabídnout titul všem.

 

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru