Zaměstnanci Activisionu volají po změně firemní kultury

Zaměstnanci Activisionu volají po změně firemní kultury

Dva tisíce lidí kritizuje vyjádření vedení i manažerů ke kauze obtěžování a diskriminace

Zdroj: Activision
27. 7. 2021

Žaloba Úřadu pro spravedlivé pracovní podmínky (DEFH) na společnost Activision Blizzard rozpoutala další velmi nepříjemnou kauzu, která je nicméně zdrojem důležitých debat a diskuzí na téma férového přístupu ke všem zaměstnancům ve videoherním oboru. Žaloba, která přišla po dvouletém vyšetřování zmiňovaného úřadu, byla podle vedení Activisionu výsledkem „nezodpovědné práce státních orgánů“, když jí měla podle jednoho z největších vydavatelů her na světě předcházet správa a podrobné informování o závěrech onoho vyšetřování, což se údajně nestalo. Ke kauze se měl následně interně vyjádřit také stávající prezident Blizzardu J. Allen Brack, jehož domnělý e-mail získal novinář Jason Schreier, a přišla také omluva od bývalého prezidenta společnosti Mikea Morhaima. V dalším kole této kauzy se však o slovo hlásí samotní zaměstnanci, kteří hromadně podepsali otevřený dopis, v němž je postup vedení, včetně první reakce na podanou žalobu ostře kritizován.

Poté, co se někteří ze zaměstnanců vyjadřovali na sociálních sítích – a nešlo o slova podpory svému zaměstnavateli, nýbrž o kritický komentář k tomu, co se ve společnostech Activision a Blizzard děje – přichází dlouhý dopis, pod který se podepsalo už téměř 2000 současných zaměstnanců. Je adresován vedení a zaměstnanci v něm vyjadřují nesouhlas s tím, co na oficiální rovině k případu zaznělo. Vadí jim jednak snaha bagatelizovat žalobu, ale také vyjádření manažerky Frances Townsend, která minulý týden v interní zprávě – kterou opět zveřejnil Jason Schreier – hájila postup Activisionu, označila jej za bezpečné a férové místo k práci a žalobu rovněž označila za nezodpovědnou a zcela bezpředmětnou.

Vedení naší společnosti prohlašovalo, že budou přijata opatření na naši ochranu, ale tváří v tvář právním krokům – a následným znepokojivým oficiálním reakcím – již nevěříme, že vedení upřednostní bezpečnost zaměstnanců před vlastními zájmy.

„Jsme přesvědčení, že tato prohlášení poškodila naší pokračující snahu o rovnost uvnitř i vně tohoto odvětví. Označení tvrzení [ze žaloby] za zkreslená a v mnoha směrech nepravdivá, vytváří ve společnosti atmosféru, v níž se nevěří obětem,“ uvádí však zaměstnanci. Nelíbí se jim, že vedení Activisionu Blizzard není schopné hnát agresory k odpovědnosti a nevystupuje aktivněji na ochranu obětí. „Vedení naší společnosti prohlašovalo, že budou přijata opatření na naši ochranu, ale tváří v tvář právním krokům – a následným znepokojivým oficiálním reakcím – již nevěříme, že vedení upřednostní bezpečnost zaměstnanců před vlastními zájmy,“ dodávají zaměstnanci.

Poukazují rovněž na to, že je nepřijatelné označovat žalobu za nezodpovědnou a bezpředmětnou, když existuje tolik případů obtěžování směrem k současným i bývalým zaměstnancům a volají po tom, aby Frances Townsend rezignovala na svou funkci výkonné manažerky ženské sítě zaměstnankyň Activisionu, Blizzardu a společnoti King. Chtějí také, aby s nimi vedoucí pracovníci mluvili o plánovaných změnách ve firemní kultuře a žádají bezpečné místo pro sebe i celou komunitu fanoušků, v němž se mohou vyjádřit a přihlásit o svá práva. „Nenecháme se umlčet, nebudeme stát stranou a nevzdáme se, dokud se společnost, kterou máme rádi, nestane opět pracovištěm, na které můžeme být všichni hrdí,“ uzavírají zaměstnanci.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru